PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467191}

Rachel wychodzi za mąż

Rachel Getting Married
6,3 10 147
ocen
6,3 10 1 10147
6,2 9
ocen krytyków
Rachel wychodzi za mąż
powrót do forum filmu Rachel wychodzi za mąż

Mądry film poruszający temat skomplikowanych i trudnych relacji rodzinnych wynikłych i powtarzajacych się na tle wciąż powracających przykrych wspomnień z przeszłości.
Przeurocza scena niesztampowej prosto z serca złożonej przysięgi małżeńskiej a później sceny równie niebanalnego wesela z super muzyką i tancerkami. Kiedyś się zainspiruje : )

ocenił(a) film na 6
majenka_filmaniak

Film raczej z tych niedocenionych :) Fajnie się zaczął - niby relacje dwóch sióstr były w porządku, ale potem powychodziły dawne urazy i tak naprzedmiennie.

Niesamowita była postać toksycznej Kym, nie mogłam od niej oderwać oczu przez cały film. Miałam wrażenie, że ona tak bardzo nie umiała sobie poradzić z tym, co zrobiła, że postanowiła udawać, że to ją tak bardzo nie obeszło. Momentami było mi jej żal że tak traktuje ją rodzina, że nawet oni jej nie chcą, a momentami sama chciałam na nią krzyknąć i nią potrząsnąć, bo była taka nieznośna!

Skomplikowane relacje rodzinne faktycznie zostały dobrze przedstawione, zwłaszcza gdy Kym pyta się matki dlaczego zostawiła z nią brata, skoro wiedziała, że ćpa. Albo gdy Rachel mówi, że nie chce by Kym siedziała przy stole ze swoją rodziną na jej weselu.

ocenił(a) film na 2
umberella

To nie Kym była toksyczna, tylko Rachel. Żeby to dobitnie pokazać zabrakło w filmie sceny, z której wynikałoby jednoznacznie, że to ta nieskazitelna siostra miała się zaopiekować bratem, ale zostawiła go pod opieką ćpunki bo wolała pójść np. na randkę. I dlatego, że relacje rodzinne są tu źle pokazane, uważam że to nie jest dobry film. Chociaż sam pomysł dobry i tematyka szlachetna.
Może mi wyjaśnicie na czym polega mądrość tego filmu, dlaczego jest on inspirujący i w którym miejscu jest poruszający?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones