PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467093}
6,1 121
ocen
6,1 10 1 121
Radio Free Albemuth
powrót do forum filmu Radio Free Albemuth
MikeWodzowski

Łowca androidów, Pamięć absolutna, Raport mniejszości, Przez ciemne zwierciadło nie były porządne?

Muszrom

A "Impostor - test na człowieczeństwo" też z łatwością wyczuwa się mroczne "dickowskie" klimaty i obsesje (głównie za sprawą genialnego G. Sinise'a, któremu dzielnie partnerują piękna M.Stowe i spaśiony Vincent D'Onofrio - zdecydowanie niedoceniony film).
No i jeszcze "Screamers", które może z króciutkim opowiadaniem Dicka ma niedużo wspólnego (podobnie jak "Pamięć Absolutna" - świetna przygodówka, czy na szczęście "Łowca androidów"), ale zakończenie się świetnie wpisuje w prozę mistrza.
Pozostałe z powyżej wymienionych filmów - rewelacyjne! - tylko oglądać.

kwadracik

Oczywiście nie wymieniam tu takich tytułów jak "Next" ze "programowo zbolałym" N.Cagem, bo ze "Złotoskórym" nie ma prawie nic wspólnego :P

kwadracik

Next rzeczywiście jest po prostu słaby/średni, ale choćby te które wymieniłem ja same w sobie są filmami co najmniej dobrymi.
Złotooki to było to opowiadanie o niezwykłym `mężczyźnie` o wyjątkowych zdolnościach, było coś tam o laboratorium z którego się wymykał. Prawda? Tak mi się kojarzy. Jeśli to na podstawie tego, to rzeczywiście mało wspólnego.
No i Zapłata też jest taka sobie.

Screamers czekają i kiedyś się doczekają, a Impostor już jest na widelcu, tylko odpowiednia chwila na seans musi się znaleźć.

Muszrom

Niestety tylko "Przez ciemnie zwierciadło" i "Blade Runner" były genialne, reszta to padlizna. Brak tego "dickowskiego" klimatu.

MikeWodzowski

Pamięć absolutna moim zdaniem byłą taka sobie aktorsko, no i poza tym masa akcji i efekciarstwa. Blade runner był dosyć hermetyczny dla osób nie znających prozy Dicka. Przez ciemne zwierciadło za to było klapą finansową, ale mi się podobał, chociaż mógłbyć lepszy.

baryluk

A Raport Mniejszośći super, może dlatego że nie czytałem wcześniej opowiadania!

baryluk

Pomyliłem się."Przez ciemne zwierciadło" oczywiście było genialne!

Chodziło mi o "Zapłatę", że mogło być lepsze (ale tu z koleji czytałem powieść wcześniej więc mnie film trochę zawiódł).

baryluk

"Raport..." i "Pamieć..." to profanacje są

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones