PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467136}

Radio na fali

The Boat That Rocked
7,5 33 736
ocen
7,5 10 1 33736
6,9 12
ocen krytyków
Radio na fali
powrót do forum filmu Radio na fali

muzyka w filmie

ocenił(a) film na 9

Nie zauważyliście rozbieżności czasowej? Pod koniec filmu leci kawałek Bowiego "Let's dance" z '83 roku a akcja filmu się toczy w '67..

ocenił(a) film na 7
Anderson

No tak samo skad tam piosenki Duffy? Ale whatever :) Jak ktoś chce soundtrack to tutaj jest

http://hostuje.net/file.php?id=474a62786474a08dd1fb3bc1f2253bd0

sprawdzony link

Anderson

"Let's Dance" pojawia się w końcowej sekwencji, w której jest mowa o dalszej historii muzyki i radia, stąd ten akcent z lat 80., dla podkreślenia, że rock i pop nie umarły wraz z pirackimi rozgłośniami; że lata 60. to był tylko dobry początek.
Zauważ, że podobnie było w "Grease": akcję umieszczono w późnych latach 50. i cała muzyka w filmie była w tym stylu. Jednak na napisach początkowych i końcowych pojawiał się tytułowy utwór w stylu lat 70. (kiedy film powstał), a jego tekst sugerował, że młodzież w pewnym sensie ma te same ideały, co 20 lat wcześniej: chce być sobą i żyć po swojemu.

ocenił(a) film na 8
Mysterious_Traveller

No właśnie o to chodzi, że to jest podsumowanie... Let's dance czyli taniec, życie dalej trwa. Super!!!

ocenił(a) film na 9
Anderson

Podobnie okładki płyt nie pochodziły tylko z lat 60/70-tyc (mnie rzuciła sie np. Nirvana). Za to zaskoczyło mnie, że (o ile dobrze widziałem) nie było żadnej okładki Queen, a to przecież jeden z falgowych zespołów brytyjskich, a ich imprezy jak nic przypominały klimat na statku

ocenił(a) film na 9
Anderson

W filmie radiowcy grają muzykę z epoki, ale już muzyka użyta przez reżysera w niektórych scenach pochodzi z innych lat, ale jest w podobnym stylu lub podkreśla scenę (np. Father and Son, Cata Stevensa"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones