PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38573}

Radio

7,7 34 363
oceny
7,7 10 1 34363
6,2 4
oceny krytyków
Radio
powrót do forum filmu Radio

I tylko prawdy żal

ocenił(a) film na 2

Tego typu filmy przygnębiają mnie. Dlaczego? Ano dlatego, że oglądając je wydaje mi się, że jestem osobą bez serca. Oto na ekranie widzę historię prawdziwą, wzruszającą, opowiadającą o tym jak bardzo ludzie mogą być dobrzy dla siebie. Widzę to wszystko, a jednak oglądając nic z tego nie czuję. Siedzę, patrzę i w duchu wyję z bólu, bo film jest dla mnie prawdziwą torturą. Marzyłem o wsadzeniu sobie szpilek do oczu - rzecz ta wydawała mi się o wiele bardziej przyjemna niż spędzenie kolejnej minuty wpatrywania się w tę beznadzieję. Bowiem dal mnie ten film to śmieć, gorzej niż strata czasu. Historia nigdy naprawdę się nie zaczyna, a potem rozchodzi się w dziesięciu różnych kierunkach. Scenarzysta i reżyser jak kiepscy pasterze nie potrafią tych wątków trzymać razem, przez to raz jeden raz drugi wyskakuje przed szereg ni z gruszki ni z pietruszki. Czekałem na jakąś puentę, na coś spinającego film w całość i zupełnie się tego nie doczekałem. Co najgorsze, niektóre (i nieliczne dodam) sceny mają w sobie spory potencjał emocjonalny. Gdyby ktoś poprowadził historię w jednym zamierzonym kierunku, mogłoby z tego powstać niezłe dzieło.
"Radio" było całkowitym rozczarowaniem. Czasami wybieram film będąc w pełni świadomym, że będzie to film zły. Patrząc na obsadę "Radia" liczyłem jednak na film przynajmniej dobry.
Niestety najnowsza produkcja Tollina to jedno wielkie rozczarowanie. Szkoda, bo prawdziwa historia zasługuje na dobry film.

ocenił(a) film na 10
torne

mam nadzieje ze nie jestes swiadomy tego co napisałes...moze i znajdzie sie dla Ciebie jakieś przebaczenie ale tylko wtedy gry pisałes ten post pod wpływem srodkow z serii aspiryna tudzież jednego piwa...

to jeden z najlepszych filmow jaki ogladałem w przeciagu ostatnich 12 miechów ....mozna by sie przyczepic ze leciutko przeslodzone no ale w porownaniu do "pan i pani smith" da sie wypic....a kto wie czy i druga porcja to nie bedzie za mało :)))) film swietny.....pozdrawiam przedmówce

ocenił(a) film na 2
Milanese

Przykro mi Ciebie rozczarować, ale byłem w pełni władz umysłowych, kiedy pisałem ten komentarz. To, że historia sama w sobie jest wzruszająca, nie oznacza dla mnie, że od razu film mam uznać za świetny. U mnie to on może się znaleźć wśród czołówki ale filmów najgorszych.
"Pan i pani Smith" mają przynajmniej jakiś walor rozrywkowy (choć inteligencją nie grzeszy to fakt). "Radio" nie ma w sobie nic.

ocenił(a) film na 10
torne

Wiem ze nie jestes jedną z tych narwanych 15-latek ktorzy oceniaja filmy tylko w kategorii : "czy wystapil w nim Oli Blum czy Macius Koscielny"... wiadomo ze nie jest to film idealny....jedynie co mnie w nim za przeproszeniem ze tak powiem "wkurzyło" prawda była ta panująca wszechobecnie w tym miescie jak to sie mówi "serdecznosc"...szzcegolnie w miejscu gdzie Ed Hariis pil kawe..no ta finałowa scena gdzi epowiedzial ze juz ni ebedzie trenerem..troszkie to mi nie pasowało.......

no ale opinie są jak zestawy PANVITAN ....rózne:)) pozdro

ocenił(a) film na 5
Milanese

Zgadzam się z autorem tematu. Historia ta zasługuje na lepszą reżyserie> Film bardzo trącił myszką i bardziej powstał z tego suchy, acz miły film familijny, zamiast poruszającej, przejmującej historii. Mimo pozytywnego nastawienia, rozczarowałem się, film infantylny, z miejscami infantylną grą Cuby ( niestety, nie do końca wyczuł rolę, ale zagrał ok).

ocenił(a) film na 6
donZabol

Niestety muszę się zgodzić. Film może nie był tak fatalny jak piszę autor tego tematu, ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego. W ogólnie jakoś nie wydaje mi się aby można było ten fil określi mianem dramatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones