PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629688}

Raid

Serbuan maut
7,0 28 062
oceny
7,0 10 1 28062
7,9 19
ocen krytyków
Raid
powrót do forum filmu Raid

Dawno nie widziałem takiego syfu.
Najbardziej mnie tu uderzyło, że honorowo walczący wojownik choć był po stronie zła to jednak odrzucał broń i wolał walczyć na pięści to w jednej z walk jest atakowany na pięści przez dwóch stojących po stronie prawa to kiedy ten honorowy wojownik dowala im obu to jeden z nich wbija temu człowiekowi szkło w tętnice. Brak jakiejkolwiek uczciowości. Durna logika. W domu są kamery na każdym piętrze, a jeden z "żołnierzyków" prosi o pomoc jednego z mieszkańców. Szef tego nie widzi ? Oczywiście po chwili jednak mamy info że widzi każde piętro z kamer i mówi ludziom, że jakiś typ rozwala jego budynek w pył. Poza tym mamy scenę, w której na początku atakują dziesiątki ludzi z karabinami, a "żołnierzyki " zachowują się jak idioci ustaawiając się na niebezpieczne pozycje i masowo giną. Kiedy zginą prawie wszyscy z wyjątkiem głównego który dobrze się leje na pięści nagle znikają z budynku ludzie z karabinami a atakują ludzie z gołymi rękami itd. To jest po prostu mega durne. Nie widziałem dawno tak idiotycznego filmu nawet w konwencji kina kopanego za dużo tu chaosu bezsensownych ataków dalekich od jakichkolwiek sztuk walki. Po prostu syf.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Zgodzę się z większością Twoich zarzutów. Dałem jednak "6". Z jednego powodu. Choreografia walk jest OBŁĘDNA. Realizm faktycznie poszedł się paść, ale dzięki w/w choreografii nawet nieźle się oglądało.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Z tym, że "honorowo" walczący wojownik wcale nie powołuje się na honor, ale na przyjemność płynącą pokonania przeciwnika w walce wręcz. Wszyscy poza nim nawalają się czym mogą by eliminować wrogów najefektywniej jak tylko są w stanie. On jeden ma taki nałóg, taki fetysz, aby odbierać życie własnoręcznie.

Szczerze powiedziawszy m.in. dzięki temu odejściu od honoru i ustawieniu pozytywnych bohaterów w finałowej walce jako grających "nie fair" film dla mnie tylko zyskał na widowiskowości.

ocenił(a) film na 7
Khaosth

Zacząłem oglądać drugą część i jestem zdumiony nie dośc, że lanie po mordach lepsze to i sytuacje wiarygodnie ustawione

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Na początku tak, ale już potem bywa różnie. Walka Hammer Girl w metrze powala wiarygodnością.

ocenił(a) film na 7
Khaosth

Znasz inne mordobicia poważnej i intensywnej akcji godne polecenia ?

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Szczerze powiedziawszy to nie. Z tego co oglądałem to tylko "Ninja: cień łzy" dorównywał "Raidom" ilością, intensywnością i choreografią walk. Niby to druga część filmu "Ninja", ale nawiązań do jedynki nie ma zbyt wielu, a formułę filmu znacznie zmieniono.

Ponoć "Ong bak" jest dobry, ale jeszcze go nie oglądałem. I jeszcze jestem ciekaw "Merantau" - pierwszego kopanego filmu Edwardsa z tymi samymi aktorami którzy w "Raid" grali Ramę i Mad Doga.

ocenił(a) film na 7
Khaosth

Widziałem Ong Bak jedna scena walk trwa tam prawie 20 minut i jest kręcona za jednym zamachem bez cięć. Fabuła filmu żenada, ale sceny walk rozwalają nawet Bruce Lee przy tym to amator xd Sprawdzę Ninja i Merantau.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones