PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629688}

Raid

Serbuan maut
7,0 28 062
oceny
7,0 10 1 28062
7,9 19
ocen krytyków
Raid
powrót do forum filmu Raid

Naprawdę kawał dobrego – męskiego kina. Świetnie „zrobione” i pokazane (co jest sztuką) sceny walki, niemniej efektowne „strzelanki” – ogólnie „mocny” film aż tak, iż wciska widza swoim poziomem w fotel z wrażenia. U mnie mocne 7 na 10. Jeśli jesteś facetem nie możesz tego przegapić.

ocenił(a) film na 7
robben76

Potwierdzam, znakomity film.

ocenił(a) film na 7
robben76

Równiez mogę polecic ten film, aczykolwiek jedna scena bijatyki (tego gościa z graćmi) mnie rozwaliła, nie dość, że 10 minut filmu na tę scenę poszło- przymkłem na to oko to jeden moment kiedy kawałkiem rurki ze świetlówki dostał w aortę i dalej się bił była po prostu dla mnie śmieszna (w 5 sekund przy normalnym scenariuszu nie byłoby krwi i jego).
Ta scena zaważyła, że odjałem 1 pkt w ocenie, mimo tego scey walki moim zdaniem nie były za bardzo przesadzone stąd moja ocena, 7/10 :) Można śmiało obejrzeć.

ocenił(a) film na 3
kowal1528

Zgadza się. Na dodatek brat, który dostał wcześniej łomot po brzuchu, walczył jakby nigdy nic. A jak już bracia skończyli, to bez wysiłku biegali sobie po schodach do góry.

W scenach walki oceniam:
1. Realizacja - czyli że nie widać że ciosy są udawane, tu:+++ ,
2. Realizm - czyli, że nie ma absurdalnych numerów, tu:++,
3. Kunszt - czyli, sprawność fizyczna aktorów, tu:+++
4. Pomysł - czyli, gdy walka jest ciekawa (wielu przeciwników, wiele broni, wykorzystanie scenerii), tu:+
5. Poetyka - czyli piękna sceneria, ciekawe ujęcia tu: - -


Ten film broni się jedynie choreografią scen walki. Reszta leży. Durne zachowania bohaterów, numer z lodówką, słabe teksty, brak rozmachu (jedna lokacja praktycznie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones