PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629688}

Raid

Serbuan maut
7,0 28 062
oceny
7,0 10 1 28062
7,9 19
ocen krytyków
Raid
powrót do forum filmu Raid

jest cholernie efektowny, brutalny, ma dynamiczny montaż i do tego trzyma w napięciu. Nie wiem
kiedy ostatnio widziałem tak genialną choreografię walk... Akcja, akcja i jeszcze raz akcja! Jedyne
do czego można się przyczepić to scenariusz i fabuła które są proste jak konstrukcja cepa, ale też
nie o to w tym gatunku chodzi. Hollywood może się uczyć od tego indonezyjskiego obrazu jak robić
takie rozwałki.

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

Racja. Byłem mile zaskoczony, że po tylu latach i setkach nakręconych "filmów akcji" zobaczę jeszcze coś tak wciągającego i można powiedzieć trzymającego w napięciu. Bardzo podobny do "13 dzielnicy" Za pierwszą połowę filmu należało się 9/10 (oczywiście w kategorii kino sens/akcja) , niestety ale później nawet te najefektowniejsze sceny zaczynają nużyć. Trochę za dużo tego, nastąpił przesyt i ocena końcowa 8/10
To jest bardzo dobre kino akcji (ale nie radzę doszukiwać się czegoś poza tym, np. sensownej fabuły, gry aktorskiej, dialogów czy innych tego typu pierdół)

ocenił(a) film na 7
OmniModo

Tyle że cały pomysł budynku pułapki na policjantów pochodzi z komiksu o Dredzie. Oczywiście Raid to dobry film akcji, ale nie wymyślili tego tajowie. To tak jak Siedmiu samurajów i Siedmiu wspaniałych. Oba filmy dobre, ale sami przyznajcie nawet niektóre sceny są niemal identycznie zaaranżowane. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Rahabiel

Dredd powstawał wcześniej niż The Raid.

ocenił(a) film na 7

Dredd 3D - 2012, Raid - 2011. czyli odwrotnie niż mówisz, ale ogólnie nie przeczę że komiks czy film ze Stallone był wcześniej.

użytkownik usunięty
Rahabiel

Dredd był kręcony od listopada 2010 do lutego 2011, zdjęcia do The Raid były w marcu 2011 roku. Już nie pisząc o tym, że scenariusz do Dredda wyciekł w 2010 a powstał już w 2008. To The Raid jest plagiatem i wkurza mnie, że na Dreddzie to się negatywnie odbija przez długi okres realizacji i datę premiery.

ocenił(a) film na 7

A co ja napisałem ? Przecież to samo tylko inaczej.

użytkownik usunięty
Rahabiel

Ale ty mówisz o komiksie a ja tą kwestię już pomijam, Dredd powstawał wcześniej i to Raid od niego bezczelnie zerżnął. Neogtiation's over.

ocenił(a) film na 7

A gdyby to był zbieg okoliczności ? Tylko miesiąc różnicy i ta przepaść geograficzno-kulturowa. Bo ja wiem ? Nikt nikogo nie pozywa do sadu. Dziwne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones