PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=167407}

Raj utracony: Zabójstwa dzieci w Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills
7,7 630
ocen
7,7 10 1 630
Raj utracony: Zabójstwa dzieci w Robin Hood Hills
powrót do forum filmu Raj utracony: Zabójstwa dzieci w Robin Hood Hills

To co sie stalo tym chlopca jest obrzydliwe i ohydne, ktos kto popelnil te morderstwa jest zwyrodnialcem bez sumienia. Z tego co zrozumialam to zbrodnie byly na podlozu seksualnym, wiec do ich popelnienia musial sie dopuscic krotko mowiac "zboczeniec", ktos ze spaczonym umyslem. To cale miasteczko i jego okolice to nedza z bida, dlatego tez pewnie tyle patologi. Sledztwo to jakies nieporozumienie, nawet szkoda pisac, powinno zostac odnowione juz dawno, chociazby wtedy kiedy obrona trojki z memphis podala DNA z miejsca zbrodni (wlosy ojczyma i jego kolegi!!).Najwiecej chaosu do sprawy wnosi zagubione DNA czarnego mezczyzny ktory byl widziany; zakrwawiony oraz ublocony w fast-foodzie! Jak ? Jak mozna zgubic probki krwi,kiedy obok popelniono zbrodnie !? Chyba nie trzeba wyjasniac jak istotne bylo (i wciaz jest) to dla sprawy. To jakis nieprofesjonalny kawal ze strony tego policjanta! " oppps ,no sorry no zgubilo mi sie " ,mozna by sadzic ze policja byla zamieszana w sprawe...

Teraz o malych watpliwosciach co do niewinnosci trojki, ktore przeszly mi przez mysli :dlaczego Misskelly zeznal ze ich trojka popelnila zbrodnie? istnieje wiele scenariuszy (popieram iz zeznania powinny byc nie dopuszczone do sprawy bo byly manipulowane przez policje ,niezgodne oraz ze wzgledu na niskie IQ ( rozum 5-latka). Mimo to jest taka mala rzecz ,takie jedno male zdanie nad ktorym sie zastanawialam, powiedzial ze zeznaje bo "chce zeby cos bylo z tym zrobione" (nie ma tego w filmie dok. ,jednak przeczytalam ze znajdje sie w aktach sprawy) oraz to ze zeznawal 5 razy w tym takze swojemu obroncy.
Nastepna rzecz ktora mnie troche zdziwila: podczas procesu (bodajze na przerwie) Jason zapytany przez swojego adwokata o niewinnosc Damiena zaczal sam w nia watpic, powiedzial takze ze ostrozniej by dobieral znajomych i ze raczej nie byl by jego przyjacielem i jak sam podkresil nie znaczy to ze byl by jego wrogiem...pewnie po prostu zalowal ze sie wpakowal w ta cala sytuacje. Ogolnie najbardziej z calej trojki sprawia wrazenie niewinnego.
Damien ,najdziwniejsza postac,( nie widze nic zlego w interesowaniu sie jakimis ciemnymi mocami itd itd, sluchania metalu lub hard rocku w szczegolnosci gdy jest sie w mlodym wieku i doznaje wielu fascynacji) mnie martwi troche jego przeszlosc, problemy psychiczne, oraz to ze sprawia wrazenie osoby zdolnej do manipulowania, oraz osoby o poczuciu swojej wyzszosci. Oczywiscie nie oznacza to ze popelnil ta zbrodnie, jednak czasami sprawia wrazenie ze mogl zabrnac zbyt daleko w swoje wzorce i zamilowania. Jednak jaki mialby/mieliby motyw?" Szatanski kult" ,do tego byli pod wplywem alkoholu lub narkotykow, gniew, znecanie sie nad slabszymi? Powiedzmy ze to moglo byc powodem, mimo to nie pasuje mi tutaj wykorzystanie seksualne. Zbyt chore i zbyt malo prawdopodobne dla nastolatkow, (dwojka posiadala dziewczyny) Ja w sumie odebralam Damiena jako troche zagubionego nastolatka ,ktory sie wyroznia z posrod tlumu ale jest z tego dumny. Jezeli chodzi o zachowanie na rozprawie to zamiast bezczelnego nastolatka, dla mnie widac ze po prostu gardzi prokuratura za niewiedze o np. zarzucanym mu szatanizmie itp. Nie wiemy czy trojka byla niewinna na 100 procent , ja osobiscie mysle ze nie popelnili tego morderstwa. Jedyne watpliwosci co do ich niewinnosci wymienilam powyzej jednak wypadaja blado i nie wystarczaja .

Jedno jest pewne : trojka z memphis zostala skazana zanim rozpoczal sie proces. Naduzycie wladzy bije po oczach a niekompetencja wycieka z kazdej strony. Skutek: skazanie trojki nastolatkow do wieznienia i zabranie im 18 lat zycia.

użytkownik usunięty
Buttheresnothinginit

Ja zainteresowałam się tą historią po obejrzeniu - Diabelskiej przełęczy. Później obejrzałam dokument 'west of memphis', a później Paradise Lost. Przeczytałam książkę Damiena i śledze go na portalach społecznościowych. Uważam, że cała trójka jest niewinna. Podobnie jak Ty. Dla mnie cała sprawa z zagubionymi próbkami DNA jest po prostu celowa. Policja współpracowała z tym co dopuścił się zbrodni.. No bo jak na litość boską można zrobić coś takiego? Cała sprawa byłaby rozwiązana. A tak.. Sprawca chodzi na wolności, a chłopakom nikt nie wróci tylu lat w zamknięciu..

Popieram teorię na forum Diabelskiej przełęczy, że mogło chodzić o fakt, że kilku mieszkańców urządziło sobie polowanie na czarnego, który widocznie zjawił się w okolicy. Chłopcy wjechali na całą akcję gdzie obstawiam byli też ich ojczymowie i by sprawa z napaścią się nie wydała do tego w filmie (DP) było ukazane, że ojczymowie nie przepadali za chłopcami i potrafili być agresywni . Policja wiedziała o fascynacjach niektórych nastolatków i być może wykorzystano to by po odnalezieniu zwłok można skierować było od razu na nich podejrzenia.

DarkAngel1989

Polecam ksiazke Echolsa "Zycie po smierci" tam napewno wiele twoich watpliwosci sie wyjasni. Co do problemow psychicznych maja zwiazek z pewnym kuratorem czy policjantem od spraw mlodzierzy to on po raz pierwszy skierowal Damiena do szpistala psychiatrycznego oceniajac juz przy pierwszym spotkaniu ze jest stanista, natomiast pierwsze zatrzymanie Echolsa nic nie mialo wspolnego z okultyzmem, a jedynie byla to blacha sprawa. Ten sam gosc skierowal podejzenia na cala trojke juz w sprawie morderstw. Co do 100% niewinnosci o ile pamietam to w ksiazce chyba jest wyjasnione ze wszyscy 3 mieli alibi na czas morserstw.

Buttheresnothinginit

"kminisz" trochę na siłę, bo wszystkie Twoje "wątpliwości" można wytłumaczyć. Ale w Twojej wypowiedzi najbardziej rzuca się w oczy prawie cały drugi akapit. Nie wiem z czego to wynika, ale oceniasz Damiena prawie tak samo jak władze, które go zamknęły. Nie ufasz mu i masz wątpliwości bo był dziwny? Odstawał od reszty? Albo, tym, że był na tyle inteligentny, że mógłby manipulować? A zaufanie budzi z kolei opóźniony w rozwoju chłopak z rozumem pięciolatka? Tak właśnie zachowało się społeczeństwo, które na podstawie własnej oceny razem z wymiarem sprawiedliwości wydało wyrok na tych chłopaków na całe życie. Bo nie wiem, czy wiesz, ale to, że zostali zwolnieni, nie znaczy, że są wolni, bo z racji tego, że morderca nie został ujęty, oni ostatecznie nie zostali oczyszczeni z zarzutów i mimo przebywania na wolności cały czas mogą odpowiadać za to. Polecam tak jak koleżanka wyżej poobserwować Damiena na fejsie choćby i trochę bliżej go poznać i na koniec przestać kategoryzować, generalizować i gdybać.

karola_korys

Zrobili to.Damien to patologiczny kłamca. Po drugie cała trójka nie ma alibi. Do tej pory. Kto tam jest opóźniony w rozwoju? Jesse? Dobre, to on przyznał się swojemu prawnikowi, ze po morderstwach roztrzaskał butelkę whisky i wciąż leży pod mostem. Pojechali tam i ją znaleźli. Byli narąbani w 3 dupy, a pod wpływem alko robi się różne rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones