PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=380329}

Raj w płomieniach

Tarragona - Ein Paradies in Flammen
4,3 360
ocen
4,3 10 1 360
Raj w płomieniach
powrót do forum filmu Raj w płomieniach

Bo co można-prócz podpartego efektami specjalnymi-wybuchu-w takim filmie pokazać?Pamiętam tę tragedię..Rzeczywiście;splot okoliczności-straszliwy..Tylko..jak "odpoczynek"w takiej kupie ludzkiej-można nazwać..rajem?Co film już totalnie dyskredytuje-to..aktorstwo!ŻADNE! Irytujące drętwotą.."Wymuskana"poparzona-z gładką buzią,na której nie widać cierpienia-prowadzącego do samobójstwa..W zdjęciach z katastrofy-mam wrażenie-dwa razy przewijają się..autentyczne kadry-zapewne z kamery,jaką ktoś przypadkowo kręcił..Chyba,że..zdjęcia tych kilku sekund-specjalnie tak podkręcono..

ocenił(a) film na 5
dobbiacco_attersee

No też zwróciłem uwagę na te kadry. Wydaje mi się że autorzy filmu bardziej poszli w stronę rzeczywistości, bez hollywoodzkiego podejścia. Nic specjalnie nie naciągali, tylko opisali tak jak było. dlatego to się słabo ogląda, ale trzeba mieć na uwadze, że tak było naprawdę.

dobbiacco_attersee

No niestety. Eksplozja na kampingu Los Alfaques tragiczna w skutkach, ale realizacja tego gniota tragiczna jeszcze bardziej. Bardziej się tego spieprzyć nie dało. Bezsensowne wątki, idiotyczne dialogi, zbędne sceny. To wszystko zapewne zasługa pana Timo Berndta, który patrząc na filmografię, zajmuje się wyłącznie pisaniem scenariuszy do badziewnych filmów katastroficznych. Jedyne co wyszło dobrze, to stylizacja scenografii na lata 70-te. Oglądając odnosi się wrażenie, jakby film powstał w 1978, a nie w 2007. Jeśli już koniecznie niemieccy producenci chcieli uczcić filmem tragedię swoich obywateli, którzy zginęli podczas urlopu w Hiszpanii w 1978, to lepiej by zrobili kręcąc dokument, lub dokument fabularyzowany, bo to coś uwłacza ofiarom, ich rodzinom i widzom przed ekranami.
3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones