PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4327}

Rajd na tyły wroga

Bravo Two Zero
7,4 1 533
oceny
7,4 10 1 1533
Rajd na tyły wroga
powrót do forum filmu Rajd na tyły wroga

Irakijczycy w DPM

ocenił(a) film na 6

Nie oceniając pozostałych parametrów muszę przyznać, że zdziwili mnie iraccy żołdacy (w więzieniu) noszący mundury w DPM. Myślałem że tylko brytyjczycy i Holendrzy używają tego fikuśnego kamuflażu;)
A może wojsko irackie też a tylko ja się czepiam ...

użytkownik usunięty
Klaus

Może ci, co szyli mundury się pomylili i uszyli te dla operatorów SAS w DPM. Potem jednak dowiedzieli się, że to będzie film o pustynnej operacji i ten kamuflaż raczej nie pasuje. Trzeba było uszyć pustynne mundury dla SASu, a ze względu na brak środków w budżecie na kolejne mundury, dano Irakijczykom DPM i liczono na o, że nikt nie zauważy :D

Klaus

dane z en.wikipedia.org :
Disruptive Pattern Material (DPM)to kamuflaż używany przez siły brytyjskie i wiele innych armii na całym swiecie (szczególnie w byłych brytyjskich koloniach). Kopie lub odmiany DPM używają Kanada, Jordania, Holandia, Nowa Zelandia, Oman, Pakistan, Portugalia, Rosja, Arabia Saudyjska, Indonezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie, by wymienić tylko niektóre.
(tłumaczenie moje)

Klaus

i jeszcze :
czterokolorowy pustynny DPM był uzywany przez niektóre kraje Środkowego Wschodu , szczególnie należy tu wymienić IRAK

ocenił(a) film na 6
Zbyszek_23

wszystko OK jeżeli mówimy o odmianie pustynnej, tylko że w filmie DPM jest jak najbardziej "zielony"

Klaus

a ja jeszcze tego filmu nie widziałem, ktoś mi go polecił, a do dyskusji o DPM włączyłem się przeczytawszy "DPM nosi tylko GB i Holandia"

Zbyszek_23

Przeczytajcie książkę. W filmie jedynym odstępstwem od prawdy jakie zauważyłem jest brak tagów z nazwiskiem na mundurach SAS (chyba że cuś przegapiłem). Iraccy komandosi nosili "zwykłe" DPM, nie pustynne.
Jako dowód foto : http://www.desert-voice.net/Saddam%20with%20Soldiers.jpg

ocenił(a) film na 6
rbuzz

"Cuś" przegapiłeś. W jednostce specjalnej, walczącej na tyłach frontu, często wykonującej zadanie dywersyjne NIE MOGĄ się znaleźć tagi z nazwiskiem na mundurze.

gerardtn1

po tej akcji i po nieudanej akcji odbicia zakładników w Afryce zrezygnowali z nich w takich akcjach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones