PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31438}

Rashomon

Rashômon
7,9 24 660
ocen
7,9 10 1 24660
8,5 28
ocen krytyków
Rashomon
powrót do forum filmu Rashomon

To nie tak ...

użytkownik usunięty

[ WCZEŚNIEJSZY WĄTEK JEST DO SKASOWANIA. W TYM PRECYZYJNIEJ UDAŁO MI SIĘ NAPISAĆ O CO MI CHODZI ]

Wbrew temu co sugeruje się w tutejszych wątkach ten film niczego nie odkrywa, a tylko przedstawia i przede wszystkim przypomina. Nie chodzi w nim o to że każdy ma swoją rację, o kłamanie dla własnego interesu czy inne pierdoły. Istotą w tym filmie są trzy postacie. Te które w strugach deszczu o tej historii rozmawiają. Cała reszta to narzędzie uruchamiające mechanizm dzięki któremu dzięki tym trzem postaciom na końcu dowiadujemy się jaka postawa i podejście do rzeczywistości wygrywa - jest najbardziej racjonalne. Dla mnie jasnym jest, że człowiek zabierający kimono w ostateczności jest najbardziej rozsądny.. Dwaj inni to ludzie zagubieni, taplający się we własnych ideach, których żaden z nich nie jest sumiennie reprezentować i nie wiele trzeba aby ujawniła się ich prawdziwa strona. Tyle dobrze, że na końcu autor ich rozgrzesza i daje sygnał abyśmy i my z tego powodu nimi nie pogardzali, bo obojętnie od tego jak przedstawia ich historia spotkania się ze sobą, to na końcu wq ostateczności okazują się takimi jak my wszyscy ludźmi, którzy chcą i dążą dobra.

PS. CZY KTOŚ DO JASNEJ CHOLERY MOŻE WŁĄCZYĆ EDYTOWANIE PIERWSZYCH POSTÓW NA DŁUŻEJ ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones