PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114220}

Rebeliant

The Rising: Ballad of Mangal Pandey
7,6 1 485
ocen
7,6 10 1 1485
Rebeliant
powrót do forum filmu Rebeliant

Dobrze się ogląda. Aż żal tych ludzi, że ginęli za wolność. Swietnie przedstawiona historia.

ocenił(a) film na 10
Vaco91

Owszem robi. Ale pokazuje, ze zarówno wśród Anglików jak i Hindusów byli dobrzy i źle ludzie...Ten zwyczaj palenia wdów-sati- był przerażający... Jednocześnie poniżanie Hindusów przez Anglików, tylko dlatego , bo mieli inny kolor skóry-bicie, poniżanie, mordowanie... Wogle co ci Anglicy widzieli w sobie piękniejszego od Hindusów- albo byli ślepi albo nie mieli gustu- jak ja nie cierpię takiego jasnego i ryżego typu "urody"...

ocenił(a) film na 10
afisiafisia

Ponadto muzyka w tym filmie jest oszałamiająca. Bardzo mi się podobała.

ocenił(a) film na 8
afisiafisia

Ja dałem 8/10
Film mi się bardzo podobał brak słów poprostu
Co do palenia wdów to widziałem to w serialu W 80 dni dookoła świata
Kobieta musi umrzeć wraz z mężem bo będzie traktowana gorzej jak pies
Ten zwyczaj chyba przetrwał do dzis-niestety

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Oczywiście, że nie przetrwał.

ocenił(a) film na 8
magda9876

Przetrwal-oglądałem Wojciechowską

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Nie przetrwał. Mieszkam w Indiach.

ocenił(a) film na 8
magda9876

Może zależy od stanu

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Nie od stanu,ale od miejsca zamieszkania. W małych wioskach tradycja i zwyczaje są bardziej przestrzegane.

ocenił(a) film na 8
magda9876

Od kiedy Słupsk leży w Indiach?

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Słupsk to moje rodzinne miasto, w którym akurat jestem. Do Indii wracam za tydzień we wtore. Z resztą nie muszę się tłumaczyć.

ocenił(a) film na 8
magda9876

Mam nadzieje że masz dobrego faceta

ocenił(a) film na 9
magda9876

Niestety przetrwał. :/ Obejrzyj "Water", tam na końcu jest tego potwierdzenie, mimo, ze akcja dzieje się na początku XX wieku. Program Wojciechowskiej też ogladałam i zrobił na mnie niezwykle smutne wrażenie.

ocenił(a) film na 7
Gatiniusha

No właśnie. Akcja Water dzieje się na początku XXw. Obecnie mamy wiek XXI

ocenił(a) film na 9
magda9876

Nie chcę być niegrzeczna, ale czytaj ze zrozumieniem. Na końcu filmu jest potwierdzenie/informacja, że w Indiach nadal praktykuje się odseparowywanie wdów. Jeden z wielu linków:

http://m.bbc.com/news/business-24490252

ocenił(a) film na 9
Gatiniusha

http://m.timesofindia.com/india/Tamil-Nadu-has-highest-percentage-of-widowed/div orcees-in-India/articleshow/12541325.cms a tu np. Indyjskie źródło

ocenił(a) film na 7
Gatiniusha

Jejku przecież tutaj była mowa o paleniu wdów razem ze zwłokami męża, a Ty o czym innym! Palenia wdów się obecnie nie praktykuje!!! A jeśli nawet by gdzieś do tego doszło to zapewniam, że wybuchł by skandal na cały kraj i w wiadomościach byłby to najważniejszy news przez tydzień, i na pewno ktoś byłby ukarany, gdyż byłaby ogromna presja mediów i opinii społecznej.
Odseparowywanie wdów niestety w północnych Indiach nadal bywa praktykowane, zwłaszcza wśród ciemnych niewykształconych mas. Sama byłam osobiście w tym przytułku dla wdów we Vrindavan z Twojego pierwszego linka. Ta praktyka dotyczy przede wszystkim osób skrajnie ubogich, analfabetów, którzy nie umieją czytać i pisać. W Indiach zazwyczaj kobieta podczas ślubu otrzymuje mnóstwo złota, które potem trzyma w banku. To są naprawdę duże sumy. (Dlatego np. nieruchomość po śmierci rodziców trafia tylko do synów, gdyż córki otrzymały spłatę od rodziców w postaci złota, w kwotach odpowiadających przynajmniej kilkudziesięciu tys. zł). W najgorszym wypadku, jeśli dzieci się wdowy wyrzekają, lub jeśli nie miała ona dzieci, to korzysta wówczas ze złota, które ma. Choć np. w południowych Indiach skandalem jest porzucienie wdowy, więc nie w całych Indiach tak jest. Niestety emerytury w Indiach występują tylko po pracy na stanowiskach rządowych (armia, szkoły, banki rządowe itp.), w innym wypadku opiekują się starymi rodzicami dzieci. Wiele kobiet też jest całe życie gospodyniami domowymi.
Drugi link, który podałaś jest jedynie czystą statystyką i nie na temat. Słowo "separated" dotyczy w tym wypadku osoby pozostające w separacji ustanowionej przez sąd. Przed rozwodem, zazwyczaj małżonkowie pozostają jakiś czas w separacji. "Separated" w tym artykule nie oznacza osób odseparowanych od społeczeństwa. Ten artykuł to tylko statystyki ile procentowo jest osób: owdowiałych, rozwiedzionych, pozostających w separacji sądowej, nigdy nie zamężnych/żonatych.
Pozdrawiam, mam nadzieję że coś wyjaśniłam.

ocenił(a) film na 9
magda9876

Ah, to widzę, że ja się zagalopowałam. Tak, co do rytuału sati- palenia wdów masz rację. :) Przepraszam za porywczość! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones