PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678451}
4,3 1 836
ocen
4,3 10 1 1836
Rebirth
powrót do forum filmu Rebirth
ocenił(a) film na 8
che_to_fra_jer

Też się zdziwiłem oceną. Film rył banię podobnie jak Odrodzenie głównemu bohaterowi. Jedynie końcówka wypadła słabo.

tulpa

Czy ja wiem czy końcówka była słaba :-) Można ją odbierać w dwojaki sposób:
1. Był to tylko materiał reklamowy dla "rebirth" gdzie udawał zadowolonego, a wcale taki nie był.
2. Naprawdę zaczął dostrzegać zalety bycia w tej organizacji, zarówno te finansowe jak i te społeczne - w końcu pozyskał jakby nową "rodzinę", która się o niego "troszczy", pozyskał nowy cel życiowy, którym jest werbowanie kolejnych ludzi (najlepiej ważniaków) do organizacji. Było zresztą pokazane że udało mu się nakłonić swojego szefa do przystopięnia
Według mnie 2 jest bardziej prawdopodobna i ciekawsza bo pokazuje jak zmienia się psychika i postrzeganie pod wpływem innych ludzi ;-) Ciekawy film :-)

ocenił(a) film na 2
tulpa

Wszystko od początku do końca było jakieś takie... bezsensowne. Już na etapie organizacji... tej wycieczki. No i też skojarzyło mi się z firmą akwizytorską.
W firmie akwizytorskiej byłem raz w życiu. Spędziłem tam może z 45 minut i wystarczy. Nigdy więcej.

Jednak nabrałem pewnego doświadczenia, jak ich rozpoznawać.
Teksty w stylu:
Na pewno o nas słyszałeś wiele złych rzeczy.
Inni w podobnej branży są nieuczciwi, a my jesteśmy uczciwi.

Kto normalny na samym początku znajomości przedstawia się jako uczciwy?? Uczciwy jest po prostu uczciwy i mu do głowy nie przyjdzie że może być inaczej.

Dzień Dobry. Mam na imię Marek i chcę zaprosić panią na spacer, ale obiecuję pani nie zgwałcić, nie zamordować i nie porzucić zwłok w lesie. Od razu po takiej obietnicy, kobieta może być spokojna, bo przecież obiecał.

prowrocek

akurat takich zachowan nauczylem sie od kumpla z persfazji. a to przeciez jakas bzdura haha

ocenił(a) film na 7
che_to_fra_jer

Faktycznie dobry film. Ogólnie bardzo normalne reakcje ma główny bohater, a i ta cała firma też dość przekonywująca jest. Za opcję wyruchania Nicky Whelan to bym na pewno został. Trochę na końcu brakuje puenty, ale fajnie, że pokazali, że po mimo tego całego ideologicznego kitu ostatecznie i tak chodzi o pieniądze.

RipRoy

Nie znasz sie, kiedys gdy interesowalo mnie NLP, Hipnoza i Shamany. Sam chcialem zalozyc taka organizacje. A mam pod Elblagiem kilka hektarow ziemi. I powiem ci cos, samo sie to nie zaplaci. Trzeba placic gruntowe. Musisz ze w systemie zrobisz se taka organizacje za darmo!? A no nie, nawet jesli chcesz ochronic ludzi przed systemem kloszem ochronnym to ten klosz za cos trzeba postawic. Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones