PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751}

Rejs

7,5 130 213
ocen
7,5 10 1 130213
7,6 36
ocen krytyków
Rejs
powrót do forum filmu Rejs

...próbę czasu, trzeba go obejrzeć po raz 101 żeby to zobaczyć. trzeba mieć 30 chyba na karku, albo zrzucic klapki z oczu, trzeba więcej dostrzegać dzisiaj, trzeba umieć czytać między wierszami, żeby widzieć że przetrwał tę próbę jednak.
TO JEST WIELKI FILM!!
Przypomina mi z resztą czeskie filmy i ich podejscie do rzeczywistosci i dystans do samych siebie.
Z każdym kolejnym obejrzeniem, coraz bardziej doceniam! coraz więcej wyłapuję.

ocenił(a) film na 3
Messalina

Czy to już nie obsesja? Uważaj, jesteś o krok od uzależnienia, oby nie było za późno!

ocenił(a) film na 10
Hunt84gd

:) nic groźnego

Messalina

Tak, tak, masz rację! Czeski humor jest równie absurdalny co ten w Rejsie. I myślę, że nie trzeba mieć tych 30 lat na karku, sama mam 18 i uwielbiam ten film. Pzdr ;)

ocenił(a) film na 4
Messalina

jeśli trzeba go obejrzeć 101 razy, żeby przekonać się o jego jakości to może podziękuję? mam 101 innym filmów w kolejce...

ocenił(a) film na 10
JanuszChrysler

?? Przekonać się można juz za pierwszym, kolejne 100 pozwala więcej wyłapać i dostrzec więcej niuansów. Tak jak napisałam.

ocenił(a) film na 4
Messalina

Ale wiesz, "Rejs" to jest taki film z rodzaju "albo kochasz, albo nienawidzisz". Albo się ogląda go po kilka razy, albo nie wraca się w ogóle.

ocenił(a) film na 10
JanuszChrysler

No ja z tych co oglądam po kilka.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 5
JanuszChrysler

:) zgadzam się

użytkownik usunięty
Messalina

Acha sama prawda się w tym kryje.Mnie nie porwał,żeby 101 razy oglądać i nie uważam,że przetrwał próbę czasu,bo jak zwykle to propagandowy film co wszystko co złe to komunizm,a solidarność dobra.

W takim razie ten film jest wręcz proroczym dziełem, bo wychwala Solidarność na 10 lat przed jej powstaniem.
I tak, to kolejna propagandowa produkcja o krytyce PRL-u, jakich wiele wtedy było. Polecam za to PKF.

użytkownik usunięty
NickError

Może kiedyś obejrzę Polskie kroniki filmowe,ale dzisiaj historia jest robiona tak,że to samo wydarzenie prezentowane jest przez pięć stron;Solidarność,Pis,Kościół,Po i byłych komunistów.Wole obejrzeć Misia i Człowieka z marmuru,bo to kawałek solidnego kina opowiadającego o życiu w Prl.Natomiast Człowiek z żelaza i Rejs są dobre,ale nie zachwycają natomiast Wałęsa to już propaganda,jednak szykuje się dobre kino sierpniowe niebo z udziałem Hg więc się zobaczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones