PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741195}

Relikt

Relic
5,7 5 316
ocen
5,7 10 1 5316
7,2 8
ocen krytyków
Relikt
powrót do forum filmu Relikt

Metafora

ocenił(a) film na 10

To nie jest horror, ten film to jedna wielka metafora zmagań z bliską osobą chorą na Alzheimera. Smutna prawda. Kogo dotknęło , ten wie. Tak czujemy się , gdy bliska osoba zmienia się i staje się kimś innym, obcym . Film trafnie pokazuje, jak trudno kochać osobę dotkniętą demencją. To, co czuje Kay, czuje chyba każdy , kto ma bliskiego z tą przypadłością . I druga strona medalu- dramat chorego, który całe otoczenie postrzega jako wrogie a przecież nadal chce być kochany . Ostatnia scena pokazuje , że Kay pogodziła się z chorobą mamy a jej córka odkrywa, że Kay też jest „skażona „ demencją” i być może czeka ją to samo. Wspaniały film , poruszający .

Iwona_ola

Tak. Ten dom wydaje się czytelnym odzwierciedleniem umysłów wszystkich trzech kobiet - brud, chaos, uwięzienie, dezorientacja, zmieniające się ściany, zalegające hałdy śmieci, pleśń pokrywająca ślady przeszłości itd.

ocenił(a) film na 9
Iwona_ola

Ładnie i trafnie, .

Iwona_ola

Metafora jak najbardziej trafna i pomysł nietuzinkowy natomiast wykonanie już nierówne. Mimo dobrze zbudowanego suspensu w pierwszej połowie filmu nie udało się dostatecznie wypełnić fabularnych luk zabiegami formalnymi, a szkoda.

ocenił(a) film na 7
Vinedrinker

Zgadzam się, ale aby zbudować napięcie zastosowała trik Agathy Christi niezbyt uczciwego wobec czytelnika budowania narracji i puenty od "końca"
MAMY HISTORIĘ BABKI, MATKI I CÓRKI, Z WPLECIONĄ OD KOŃCA HISTORIĄ JEDNEJ OSOBY KTÓRA DZIECINNIEJE I NIE ROZPOZNAJE SAMĄ SIEBIE "~ ODMŁADZA SIĘ" - tj. kolejno traci ostatnie wspomnienia swojej starości,

waldek_filmaniak

Nie wydaje mi się by to była jedna osoba. To jedna rodzina, skażona genetycznie demencją.

ocenił(a) film na 7
Iwona_ola

Podoba mi się jak odebrałaś ten film.Ja go oglądałem w napięciu,czułem obrzydzenie aż,bo to wszystko co się działo było chore na maxa.Chyba żaden zdrowy człowiek na umyśle by tak nie postąpił jak bohaterowie w tym filmie,nawet z najbliższą,ukochaną osobą widząc co się z nią wyprawia.Zresztą na koniec to już nie była jej matka,tylko zwykła zaraza.

ocenił(a) film na 9
jazdowicz2666

Zaraza??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones