PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741195}

Relikt

Relic
5,7 5 316
ocen
5,7 10 1 5316
7,2 8
ocen krytyków
Relikt
powrót do forum filmu Relikt

Nie był taki zły, ale raczej dramat a nie horror. Myślę że w filmie ukazano głównie lęk przed śmiercią i niechęć opieki nad najbliższą nam osobą w trakcie jej choroby. Czarny kolor i zgniłe elementy wciąż nam tu o tym przypominają. Ciekawie ukazano to też w końcowej scenie, kiedy 3 pokolenia leżą obok siebie na łóżku, śmierć, dorosłość i młodość. To jest nieuniknione.

ocenił(a) film na 6
Krzysiek79

interpretacja ok lecz jak najbardziej jest to dreszczowiec i to nawet niezły w końcówce

ocenił(a) film na 7
Krzysiek79

też tak myślę: Do połowy mamy dramat osoby chorej na demencję oraz jej rodziny. Druga połowa to przedstawienie tej choroby oraz lęku przed starością i śmiercią w stylistyce horroru.
Zakończenie wieje grozą, ale nie z powodu strasznych scen czy potworów. Jest straszne bo pokazuje, że każdego to czeka, że jesteśmy następni w kolejce. Mamy śmierć w sobie i musimy to zaakceptować.

ocenił(a) film na 7
conneryfan

Dobrze zauważyłeś: druga część ukazuje przebieg choroby i OKREŚLA pierwszą. Trzy niby pokolenia - to przede wszystkim trzy ostatnie fazy choroby - ONA jako staruszka, jako kobieta, dziewczyna... dziecko... zwłoki (pozycja prenatalna)

ocenił(a) film na 4
conneryfan

Nie zgadzam się. Już wkrótce człowiek wygra ze starzeniem się. Zaawansowane prace nad tym już trwają.

ocenił(a) film na 7
Krzysiek79

A co tu interpretowac wiele ? Film jest prosty jak budowa cepa.

ocenił(a) film na 1
aproxx_

No nie wiem czy prosty, musieliśmy wejść w komentarze żeby wiedzieć że chodzi o demencję starcza, zdecydowanie nie jest to horror.

ocenił(a) film na 7
Krzysiek79

Oczywiście, że jest to horror.
Czemu dramat nie może być horrorem, a horror dramatem?
Gatunki się przenikają, jedno nie wyklucza drugiego :)

Krzysiek79

Żaden lęk film ukazuje nawiedzony przedmiot który opętał babcie i tyle w temacie film glupi i prosty aczkolwiek koncowka dobra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones