PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=287740}
7,0 3 238
ocen
7,0 10 1 3238
Renaissance
powrót do forum filmu Renaissance

Inne filmy...

ocenił(a) film na 8

Zna ktoś inne filmy w podobnym klimacie lub inne dobre,ambitne animacje?Prosze o tytuły.Z góry dzięki.

ocenił(a) film na 10
Samas

techniką podobne troche sin city jak pewnie juz sie dowiedziales.nie słyszałam o innych tego rodzaju animacjach.

użytkownik usunięty
Samas

tą samą techniką i dla mnie lepszy "a scanner darkly"

ocenił(a) film na 9

Mylisz się całkowicie. Technika jest zuepłnie inna. Scanner Darkly to film nakręcony z żywymi aktorami, który później żmudnie obrabiany był przez grafików aby uzyskać wektorowy look.
Z kolei Renaissance to film całkowicie animowany w 3d i zarzuconymi odpowiedniemi shaderami i cieniowaniem żeby nadać klimat czarno-białej produkcji.
Produkcją podobną w technice wykonania do Renaissance jest np "Film Noir"

użytkownik usunięty
budzik_

mozliwe zasugerowalem sie obsada, która byla jednak odzworawana tylko w sesji motion capture a pozniej nałożono animacje
pzdr

ocenił(a) film na 8
budzik_

Porównanie do Sin City również nie jest właściwe jeśli chodzi o technikię wykonania filmu. Tam też grali prawdziwi aktorzy, a potem na całość nałożono efekt komiksu. Fabuła i atmosfera Renaissance przypomina mi trochę Max Payne (2008). Co prawda nie jest to film animowany i został nakręcony później. Zatem twórcy Renaissance nie mogli się na nim wzorować, chyba że zainspirowali się tym samym czym twórcy filmu Max Payne: grą Max Payne. Oglądałem oba filmy niedawno i widzę podobieństwa.

Samas

Podobny klimat? Czyli mroczna przyszlosc, wladza korporacji, samotny bohater itp?
Blade Runner
Johny Mnemonic
Equilibrium
Aeon Flux
eXistenZ
Avalon
Matrix
Robocop
Impostor
Dark City

i wiele innych ;)

Samas

Jako animację polecam Mary and Max - dramat, nawet melodramat, ale przepełniony cynizmem i zdystansowanym spojrzeniem na rzeczywistość;)

Samas

Ambitna i dobra animacja- 'Persepolis', serdecznie polecam.

ocenił(a) film na 7
Samas

Metropia, wizja przyszłości w klimatach Kafki, dobre.

Samas

Dla mnie dobre animacje to:
Walc z Baszirem
Przez ciemne zwierciadło

ocenił(a) film na 6
Samas

Heavy Metal i American Pop z 1981

ocenił(a) film na 6
mikiomnikron

Ja dodaję Akirę. Wizualnie nie podobne, ale tematycznie powinno Ci się spodobać:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones