PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598799}

Resident Evil: Potępienie

Biohazard: Damnation
6,7 6 880
ocen
6,7 10 1 6880
Resident Evil: Potępienie
powrót do forum filmu Resident Evil: Potępienie

Zaczęło się od monologu prezydent Svetlany Belikowej:

"Powinniśmy zostać członkiem ONZ pięć lat temu, a do teraz, być szanowanym członkiem Unii Europejskiej. Ale zanim to nastąpiło, inne ugrupowanie wypełzło z kanałów wykrzykując swoje poparcie dla separatyzmu. A główną przyczyną tego jest to, że dałeś terrorystom wolną rękę. Jeśli nie zaczniemy działać, stracimy naszą szansę na prawdziwą niepodległość."

Czy tylko mi się wydaje, że ten występ i umiejscowienie akcji we wschodniej Europie to przypadek?

Ogólnie rzecz ujmując film mi się podoba. Owszem, takie zombie to nie zombie do jakich nas przyzwyczajono, ale mimo wszystko jest to jakiś tam powiew (nie)świeżości. Poza tym bardzo mocno, jak zauważyłem, Damnation trzyma się czwartej części gry Resident Evil na PC. Też Europa, też "świeże" zombiaczki. Trzeba przyznać, że mimo wszystko dobrze Capcop z tego wybrnął. Ile można wymyślać nowych newsów do T-Virusa. A tak to przynajmniej ciekawie się ogląda. Na pewno lepsze od filmowych ślimaków i brzydkiej Jovovich.

Prócz takich politycznych niuansów to ogólnie film bardzo mi się podobał. Na pewno polecam fanom serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones