PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862593}

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City
4,9 11 260
ocen
4,9 10 1 11260
4,3 6
ocen krytyków
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
powrót do forum filmu Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Moim zdaniem jest to dobry film, najlepszy Resident Evil na wielkim ekranie (zaraz po animacjach jak np. Resident Evil Potępienie). Fabuła "Witajcie w Raccoon City" jest bardzo niczego sobie, wciągnąłem się podczas seansu i trochę było mi smutno jak zobaczyłem napisy końcowe, bo klimat z RE I RE2 zachowany (tak są różnice ale mimo wszystko nie przeszkadzało mi to za bardzo, sam grałem w parę Residentów w tym te co są tu ukazane i nie narzekałem, że Leon ma inne włosy, itd.) Naprawdę nie rozumiem jak filmy z Jovovich mają tak wysokie oceny, tak wiem RE 2002 i Apokalipsa to moim zdaniem niezłe filmy ale im dalej w las tym było gorzej. Czekam na kolejnego Residenta i planuje se kupić "Welcome to Raccoon City" na 4K Ultra HD. Dycha/10 może i za dużo jednak oceniam filmy które oglądałem i mi się podobały, krytyka mile widziana. Pozdro!
ps. wytłumaczenie mi dlaczego ludzie tego filmu aż tak nie lubią, przecież to jest krok w dobrą stronę!

ocenił(a) film na 6

Tak się zastanawiałem nad tą Twoja dziesiątka, przejrzałem Twoje filmy i w sumie dla mnie jasne... Jestes po prostu jednym z wielu użytkowników który operuje na skali podobało mi się to 10 albo się nie podobało i wtedy 1 albo nie oceniam. Dla was powinnien być zamienny sposób oceny jak na YT. Łapka w górę albo w dol bo wszystkie inne oceny nie istnieją.

To nie jest film na 1 czy 2 to fakt. Skrajne oceny dla niego sa dziwne. To nie jest jednak film który w jakiejkolwiek skali porównawczej powinien się choćby zbliżyć do 10. No ale dałeś też 10 postalowi więc...

użytkownik usunięty
Feniks06

No podsumowałeś mnie idealnie ;) Zgadzam się z tym, że oceniam filmy na te co lubię a na te co nie lubię. Wiem ten RE nie jest idealny, ale zdecydowanie nie zasługuje na 4 lub 5 bo film ten jest o niebo lepszy od poprzednich Residentów (z Jovovich na czele). Ciężko mi znaleźć różnicę pomiędzy filmami np. z 8/10 na 9/10. Ja nie patrzę na numerki tylko na to czy film/serial podoba czy też nie, a te numerki eee tam ja dobrze się bawię przy filmach z ocenami 2/3 na 10 (Sharnado), a nie lubię filmów co mają 8/9 na 10 (np. Dirty Dancing). Oczywiście te filmy co tak oceniam oglądam w kinie i mam na DVD lub BD (oraz 4K UHD).
P.S. Postalowi dałem dychę, bo film ma to samo poczucie humoru co ja. Uwielbiam czarny humor oraz mam z tym filmem miłe wspomnienia (oglądałem go za dzieciaka z starszym kuzynem a po seansie graliśmy w Postala 2, jezu łezka się w oku kręci).

JEB! Widziałeś/aś? Nie? Szkoda. Bo to był dobry film...

użytkownik usunięty
QuadraxiS

ale jaki film

użytkownik usunięty
QuadraxiS

debili się nigdy nie zrozumie rip

ocenił(a) film na 6

lol xD

ocenił(a) film na 7

W pełni popieram. Jedyna wersja która oddaje jakiś klimat z gry. Oprócz castingu oczywiście. Ale i tak jest nieźle. Mam nadzieję że będzie kontynuacja np. Nemezis.

ocenił(a) film na 10
Rafael_Himenez

Bardzo spoko film naprawde oddaje klimat gry

ocenił(a) film na 8
Rafael_Himenez

Owszem. Ja jestem zdziwiony jak to dobrze wyszło. Oczywiście są pewne uproszczenia (dużo strzelania) ale postarano się możliwie jak najwierniej oddać atmosferę, detale widoczne w grach. Są tu charakterystyczne sceny bądź elementy jak np. ratowanie się nożami w przypadku zwarcia. Nawet Hunk na chwilę się pojawił.

Całościowo jest bardzo ok. Gdy zestawić tą produkcję z filmami aktorskimi to już w ogóle wypada (na ich tle) doskonale. Animowane są lepsze tylko one dotyczą wydarzeń po trylogii.

Trzy gry upchnięto w jeden film i to wszystko dobrze działa. Komisariat, sierociniec, a zwłaszcza dworek.

Nawet na casting nie będę narzekał. Może bohaterowie nie wyglądają jak postacie z gry... ale dali radę. Reszta filmu to wszystko dobrze nadrobiła.

ocenił(a) film na 4

Chyba żartujesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones