PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501455}
7,0 81 037
ocen
7,0 10 1 81037
7,4 31
ocen krytyków
Rewers
powrót do forum filmu Rewers

Nie pamiętam, żebym miał kiedyś do czynienia ze scenariuszem, w którym nie ma niczego, ale to dosłownie niczego sztucznego, niczego na siłę. Brawo! Niewymuszony humor, bawi, wzrusza, wywołuje emocje.
No i gra aktorska- perła. Janda, Polony, Dorociński i Buzek to po prostu koncert prawdziwej, genialnej gry aktorskiej. Tutaj najmniejsza nawet rola jest majstersztykiem. Ale te cztery główne role i Woronowicz to po prostu geniusz.
Muzyka i Nina Simone na końcu to dopełnienie tego obrazu, co sprawia że po seansie aż do końca napisów gapimy się w obraz z zachwytem.
Czarno- białe, niezwykłe zdjęcia- rozmazania, ustawienia kamer- fenomenalne.
I niech ktoś powie, że w Polsce nie ma wielkich filmów...

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się. Świetny film z jeszcze lepszą grą aktorską.

ocenił(a) film na 8

Miałam tak samo, pierwszy raz w kinie i wyszlam z mieszanymi uczuciami i dopiero za drugim razem bardzo mi sie spodobal. Oglądaliśmy na zmianę śmiejąc sie i współczując, wspominając straszne realia zycia w komunizmie. Swietne role i piekna piosenka końcowa w wykonaniu Niny Simone.

ocenił(a) film na 9

Żeby więcej było takich filmów w polskiej kinematografii to bym chodziła na nie do kina. Brakuje nam tego typu filmów, które są bardzo dobrze zrealizowane, przemyślane, z świetną grą aktorską. Ja mam dość tych promowanych przez niektóre stacje ludzi, których ma się już po dziurki w nosie, a którzy wcale aż tacy świetni nie są. Rewers to na serio powiew świeżego powietrza, które ratuje wizerunek moim zdaniem upadającej polskiej kinematografii.

ocenił(a) film na 8

Oczywiście, że są. Inteligentny, zabawny, itrygujący barwą (rzadko się teraz spotyka czarno-białe filmy) i ta muzyka... Rewelacja!!!

ocenił(a) film na 10

Mam podobnie, za pierwszym razem byłem ciut zmieszany, pewnie na skutek hurraoptymistycznych recenzji, przez które spodziewałem nie wiedzieć czego, ale za drugim - zachwyt.

ocenił(a) film na 9

Film znakomity!!Genialne rozładowywanie tragizmu-spojrzeniem spod oka-z wisielczym humorem!Znakomicie zagrany!Scena śmierci Dorocińskiego-hollywoodzkie tuzy mogą przyjeżdżać i u Niego terminować!Agata Buzek-fenomen!!!Mamy..polską Tildę Swinton!A Jej gra-przykuwa uwagę!No;polscy scenarzyści!Zabierajcie się do roboty!Żal,by takie talenty leżały odłogiem! I ..czekamy na tak świetne filmy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones