PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9155}

Rewolucja

Revolution
6,1 2 287
ocen
6,1 10 1 2287
Rewolucja
powrót do forum filmu Rewolucja

TVP 1 puściła ten film w nocy, więc postanowiłem go nagrać. Ustawiłem zegar na podstawie programu i oczywiście było opóźnienie (13 minut), więc nie nagrał mi się koniec filmu. Skończyłem oglądać na scenie gdy Tom Dobb (Al Pacino) domagał się swoich pieniędzy za łódź i obiecanej wcześniej ziemi. Proszę kogoś o opisanie dalszej części filmu.

ocenił(a) film na 8
przem

Witaj mnie TVP też kilka razy zrobiła w ten sposób więc nastawiam 15 min przed i 20 min po końcówce czasu w programie TV na nagrywarce HDD. I tak się potem reklamy wytnie :)
Siedzę własnie z pilotem w ręku i odpalam film aby zaspokoić twą ciekawość.
=================================
Ostrzegam spoiler koncówki filmu -
Niezainteresowanych proszę o nie czytanie tekstu napisanego poniżej.
=================================

Tom Dobb nie dostaje 150 akrów ziemi, ponieważ została sprzedana spekulantom przez Kongres żeby spłacić długi. Otrzymuje tylko 40$.

Tomm Dobb - Wszyscy walczyliśmy w tej wojnie.
Żołnierz - A ja nie ?
T.D. - Teraz będziemy walczyć o swoje.
Ż. - Możesz pyskować w Kongresie a mnie daj spokój.
T.D. - Będę mówił gdzie będę chciał.

Wraca z kolejki do syna i przekazuje mu złe wieści.
Z obiecanych 70$ jest tylko 40$, a ziemi nie ma.

Need Doob - Co teraz zrobimy ?
Tom Doob - Popłyniecie w górę rzeki Hudson dopóki się da. Tonti mówi, że jest tam dobra ziemia. Założysz tam swoją wymarzoną farmę.
N.D. - A ty ?
T.D. - Ja muszę zostać. Mam tu swoje sprawy. Nauczę się czytać (uśmiecha się i dotyka policzka syna) Bardzo mi na tym zależy.

Padają sobie w objęcia.
N.D. - Będzie mi Ciebie brakować. x2
Tom poprawia kapelusz synowi i daje mu całe pieniądze - 40$ oraz żegna się z pozostałymi towarzyszami z wojny.
Do syna zwraca się z ostatnimi słowami.
T.D. - Daj dzieciom imiona swoich przyjaciół. Powiedz im o mnie i o naszej walce. Powiedz im co osiągneliśmy.

Po pożegnaniu wśród wiwatującego tłumu, spostrzega czarnoskórą Cuffy. Krzyczy za nią ale ta nie słysząc go oddala się. Tom podąża jej śladem, ale w pewnym momencie traci ją z oczu. Napędzany jakąś wewnętrzną siłą przeskakuje przez łodzie i statek cumujące w kanale na drugą stronę. Tam przeciskając się między ludźmi spostrzega otoczoną dziećmi Daisy. Ona też go zauważa. Wstaje, podchodzi do niego i padają sobie w ramiona.
Kamera oddala się od szczęśliwej pary zakochanych w sobie osób, jakby chciała zostawić ich samych, aby już nikt im nie przeszkodził.

Oglądamy wiwatujący tłum, ludzi zmęczonych ale szczęśliwych. W tle słuchamy głosu Toma:
" Tam nie trzeba przed nikim zginać karku. Wszyscy są tam równi. Każdy może mówić co mu się podoba i piąć się tak wysoko jak zechce. Nikt nie traktuje innych jak gorszych od siebie. Są tam rózni ludzie. Mają rodziny. Wszyscy trzymają się razem. Żyją w zgodzie jak bracia i siostry. Ich dzieci mogą spac spokojnie, nikt ich w nocy nie budzi."
Końcowe ujęcie - duża grupa maszerujących ludzi widoczna tyłem wymachuje flagami Stanów Zjednoczonych. Rozjaśienie i napisy końcowe.
=====================

Pozdrawiam i życzę lepszych timingów przy nagrywaniu filmów.

PS. Wybaczcie dygresję - jest taki program Ant Movie Catalog. Po wprowadzeniu filmów do bazy i ich czasów trwania, wchodząc w zakładki mamy statystyki. Długośc wszystkich filmów w bazie jest tam zsumowana i podana nie w godzinach ale w dniach. Ciekaw jestem ile dni potrzeba człowiekowi na obejrzenie wszystkich, oczywiście wartych obejrzenia filmów. Ja po 4 tygodniach posiadania Recordera HDD - miałem już 10dni i 8h. Jakby doliczyć spanie, jedzenie, przerwy między filmami. Wyszłoby 2 lub 3x więcej czasu aby obejrzeć te filmy. Już boje się co będzie za 2 miesiące :)

GSCP

ocenił(a) film na 6
GSCP

Wielkie dzięki za tak dokładny opis, nie spodziewałem się, że będzie tak przejrzysty. Dobrze, że jeszcze są tacy uczynni ludzie :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones