PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=821113}

Rodzinka rządzi

The Boss Baby: Family Business
6,2 3 005
ocen
6,2 10 1 3005
Rodzinka rządzi
powrót do forum filmu Rodzinka rządzi

Z zasady nie komentuje filmów dla dzieci bo są specyficzne i tak samo jak target nieogarnięte. Tym razem jednak muszę. Byłem dzisiaj na seansie z dwójką moich dzieci i wszystko było w miarę ok do momentu jasełek... mamy występy jest choinka i nawet mamy Jezuska. Oczywiście żadnych symboli chrześcijańskich za to... mamy żydowską chanukę w formie instalacji gdzie dzieci tańczą imitując płomienie świec... ręce mi opadły. Teraz muszę wyjaśnić dzieciom że ktoś tam w USA próbek zrobić z nich idiotów.

ocenił(a) film na 7
Wolander

Zdecydowanie lepiej było zostać przy nie komentowaniu

Wolander

Polecam zmianę podejścia do filmów dla dzieci. To są jedne z bardziej wartościowych produkcji. Również dla dorosłych. Często poruszają treści których próżno szukać w kinie dla dorosłych.

ocenił(a) film na 5
limfocyt

Zgadzam się że poruszają bardzo ważne treści. Jednak ponieważ mając dzieci oglądam bajki ostatnio dość często zauważam że przy okazji fajnej historii i zabawy serwowanej dziecku próbuje się czasami zaszczepić specyficzne wartości czy przesłania które nie koniecznie są zgodne z moim światopoglądem czy zwykłymi faktami. W tym konkretnym przypadku jak mi wyjaśnisz co ma wspólnego żydowski świecznik do Bożego Narodzenia to kasuje mój wpis.

użytkownik usunięty
Wolander

Może przekaz jest taki, że nie ma znaczenia w którą bajkę wierzysz, byle się dobrze bawić?
To nie jest miejsce, żeby wchodzić w religijne dysputy, ale akurat te dwie religie mają bardzo dużo wspólnego.
Wybrali najbardziej charakterystyczne symbole świętowania i tyle.

Wolander

"[...] co ma wspólnego żydowski świecznik do Bożego Narodzenia [...]". Święto Chanuka (w czasie którego zapala się wspomniany świecznik) przypada w podobnym terminie, co Boże Narodzenie.

ocenił(a) film na 9
Wolander

biedne te Twoje dzieci ;-( powodzenia w dalszym życiu i dużo zdrówka

Wolander

faktycznie dziwne zważywszy na fakt, że Żydzi nie wierzą w Jezusa:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Bomberpilot1940

Zgłaszam jako mowa nienawiści na tle religijnym i obrażanie wierzących. To pana sprawa i pana poglądy, wiec proszę zostawić swoje przekonania dla siebie.

Wolander

Oto przykład jak religia robi człowiekowi sieczkę z mózgu.

ocenił(a) film na 5
Wolander

Przyznacie mi lub nie, czy tylko ja nie widzę w tej animacji żadnego powiązania z poprzednimi częściami?? No spoko tylko z jedną częścią 2017 a gdzie niby ta kontynuacja fabuły bo o to w tym chodzi gdy się robi kolejną cześć żeby coś wyjaśniła np. Sytuacje Teodora brata Tima bo ja na to liczyłem że jakieś wyjaśnienie będzie bo w jednej scenie Teodor(Ted) mówił że już raz siedział jak on to powiedział "W pace" natomiast w Animacji Dzieciak rządzi Powrót do kolebki nic takiego nie ma tylko początek zupełnie innego przebiegu zdarzeń z poprzednich części czy ktoś mi to wytłumaczy :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones