PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125703}

Rodzinny dom wariatów

The Family Stone
6,4 23 638
ocen
6,4 10 1 23638
4,8 4
oceny krytyków
Rodzinny dom wariatów
powrót do forum filmu Rodzinny dom wariatów

RODZINNY DOM WARIATÓW zbierał w USA niezłe recenzje i zarobił 60 mln dol! U nas wprowadzono go w fatalnym świątecznym okresie - choć to kino na wskros świąteczne. Film przeszedł bez echa i stał się ofiarą frekwencyjnej porażki -tak jak wprowadzany w analogicznym okresie KING KONG. ale do rzeczy! Obraz ten utrzymany jest w nieco staroświeckim stylu filmów Franka Capry. Obsada jest wręcz luksusowa -same gwiazdy z Diane Keaton i Luke Wilsonem na czele. Mamyu tu jeszcze-o dziwo! - dobrze grającą Sarah Jessice Parker. W zasadzie cała obsada wypada dość dobrze łącznie z Dermontem Murleyem, Rachel McAdams, Clarie Danes oraz nieco już zapomnianym gwiazdorem Craigiem T. Nelsonem. Film ten ukazuje konfrontacje konserwatywnej Ameryki (w osobie postaci granej przez Parker) z wyluowaną i liberalną rodzinką. A mimo to wszytso jest tu pozorne. Rodzina okazuje się być w rzeczywistości niezbyt sympayczna, podszyta frustracja i zlośliwa. Wszyscy mają tu milczące tajemnice, wątpliwości itp. Mimo to, Thomas Bezucha traktuje swych bohaterów ze zrozumieniem. RODZINNY DOM WARIATÓW to portret inteligentny, chwilami subtelny i dosć prawdziwy. Bezucha świadomoie łączy poważny dramat z himorem i klasycznym kinem obyczajowym. Ten film to gorzka, acz bardzo sympatyczna komedia, którą okraszono banalnym- acz ważnym - morałem. Warto ten film zobaczyć - choćby przez wzgląd na wyborną obsadę. Polecam.

ocenił(a) film na 10

Madrze napisane, dla mnie film choć nieco banalny jest wyjątkowo dobry. Świetna Keaton i nieźle grająca Parker są tu brylującymi gwiazdami płci żeńskiej które przedstawiają dwa zupełnie inne światy. Moim zdaniem fabula choć wyklepana jest ciekawa, jak dla mnie zabawne teksy i lekka ubtelkonośc jest tu wielkim atutem. I tego będę się trzymać, pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 3

chciałabym, żeby to co napisałes było prawda, albo chociaż zamierzeniem twórców. A tu nie. Banalne wątki niby komedii romantycznej czy taniej komedii familijnej (nie zaśmiałam się ani razu) wplata w obrazkową, przebrzmiałą polityczną poprawność. ale żeby ten film chociaż tę sztuczną polityczną poprawność wyśmiewał, krytykował, ukazywał myśląco- nie, ten film jest ucieleśnieniem takiej postawy. Bo mamy tu Murzyna geja, najbardziej pozytywną i bezbarwną zarazem postać w filmie i głuchego geja, którego dopust boży stworzył tak strasznie, że ta rodzina w rzeczywistości nie może się z tym pogodzić, ale tak desperacko to ukrywa. Doprawdy, wzruszające. Brzmi bełkotliwie, bo to był bełkot, bełkot na ekranie. Chcecie rozprawienia się z problemem homoseksualistów- obejrzyjcie 6 stop po ziemią. tu znajdziecie pseudomądrą papkę.
i jeszcze do tego te pierwsze 40 minut, kiedy ci ludzie szykanują tę biedną, znerwicowaną kobiete. to była katorga. ale nie tyle co katorga jaką się przezywa z glowną bohaterką w dramatach, nie. to była katorga tego typu, kiedy ogląda się bardzo źle napisany scenariusz wcielony w życie i nie można nic na to poradzić.
ten scenariusz to był bardzo zły scenariusz, i nie wiem czy mógł na to coś poradzić Tomek Bez ucha czy Dajan Keaton, która swoją drogą ostatnimi laty zalicza serię ról rozemocjonowanych babć w lepszych lub gorszych komediach.
No przykro, ale chociaz choinkę mieli ładną, ale nie należała się im.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones