PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37293}

Romeo i Julia

Romeo and Juliet
7,6 3 394
oceny
7,6 10 1 3394
6,8 5
ocen krytyków
Romeo i Julia
powrót do forum filmu Romeo i Julia

Tak szczeze piszac to ten film jest tysiece razy lepszy od ksiazki i ta wersja z Leosiem !!!!!!!!!! jak obejzalam ten film a szczeze nie zabardzo mi sie chciało to wkoncu zrozumiałam o co chodzilo z ta ich wielka miłoscia no bo wczsniej uwazalam ten dramat za kpine z milosci a teraz juz nie Naprawde ten romeo to i nawet ładniejszy był!!!

Dragonfly_8

Błagam Cię, naucz się pisac. A jeżeli nie zrozumiałaś tamtego filmu to twój problem.

ocenił(a) film na 10
Dragonfly_8

nie powiem, że jest lepszy od książki, ale zgodzę się, że jest lepszy od wersji z 1996.
ta jest głębsza, romantyczniejsza, a w scenie balowej sie zakochalam

Dragonfly_8

Jak mozna napisac, ze film jest lepszy od ksiazki??

Karikus

hahahahahaha śmiać mi się chce jak to czytam ok są różne gusta ja osobiście wolę wersję z 1996 r i to nie dlatego że gra tam Leo(choć muszę przyznać że baaaaaaaardzo go lubię) tylko dlatego że tamten film ma głębie jest nowoczesny a w tym mnie wszystko wkurzało te miecze itd. Jednym słowem 1996 jest naj naj najlepszy a 1968 jest BEZNADZIEJNY !!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
Juliet_5

właśnie ten z 1968 ma klimat ksiązki . a tamten z 1996 nie przypomina mi nic a nic książki . być moze pomysł był dobry ale film się nie udał. wyszło kompletne badziewie.

Juliet_5

Film z 96 to profanacja R&J Shakespeare'a! i to właśnie film z 1968 roku idealnie oddaje klimat dramatu! O to właśnie chodzi! Nie wszystko należy przekładac na współczesność, w tym wypadku to było nieco tandetne i kiczowate. Jak w ogóle wyglądają kwestie głównych bohaterów w terazniejszosci... to się totalnie "gryzie" :/
Inna kwestią, nieco mniej ważna ale również istotną jest sprawa aktorów. W adaptacji Zeffirelliego zostali oni wręcz idealnie dobrani, nawet wiekowo... co innego mozna powiedziec o drugiej ekranizacji gdzie aktorzy ( według mnie) zupełnie nie pasują to ról..

Ahh nie wspomnę juz o scenografii, o idealnych zdjęcia, wierności przekładu dramatu Shakespeare'a w adaptacji Zeffirelliego!:) Miód na me serce!

ocenił(a) film na 9
Juliet_R

Ja miałam wczoraj okazję obejrzeć obie wersje.. jedną po drugiej i zdecydowanie ta z 68 jest o niebo lepsza! Wersja z Leosiem jest całkiem znośna, ale początek (na stacji benzynowej) mnie załamuje za każdym razem...

Karikus

W tym wypadku się chyba zgodzę.. tzn z tym że film może być lepszy od książki.. W dramatach pominięte są kwestie przemyśleń i refleksji bohaterów oraz brak jest jakichkolwiek opisów danej sytuacji co wydaje się być biednym obrazem przedstawianej sceny. Pamiętajmy, że sztuki tego typu nie były tworzone po to aby je CZYTAĆ, alecz aby je wystawiać i oglądac na scenie, gdzie widzimy wszystko w pełny wymiarze :)

aTyczy się to jedynie dramatów, tragedii i komedii, gdzie oprócz kwestii bohaterów występują jedynie didaskalia.

Juliet_R

Jeśli do zrozumienia tej historii potrzebny ci był film, to dam sobie spokój z komentarzami...

Dragonfly_8

Zazwyczaj bywa tak, że pierwsza wersja jest najlepsza i tym razem też tak jest. Romeo i Julia w tej wersji tworzą tak dopasowaną parę *-*
No, a Leonard...mmm ^^ Film z 1968 świetnie oddaje klimat, emocje i uczucia jakie ma wzbudzać ten dramat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones