PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37293}

Romeo i Julia

Romeo and Juliet
7,6 3 398
ocen
7,6 10 1 3398
6,8 5
ocen krytyków
Romeo i Julia
powrót do forum filmu Romeo i Julia

Którą wersje Romea i Julii polecacie? Jak dotąd widziałam tylko tą z '96r. Słyszałam, że najlepsza jest ta z lat 60tych- więc chyba o tą właśnie chodzi? Czy są jeszcze jakieś inne nakręcone w tamtym czasie? Które adaptacje warto obejrzeć waszym zdanie? ;) Lub co słyszeliście? :P

użytkownik usunięty
m_a_c_88

Moim zdaniem ta wersja jest najlepsza :)

ocenił(a) film na 9

Absolutnie najlepsza wersja.
Mimo, że aktorzy mówią czystym językiem szekspirowskiego dramatu, w ogól;e nie odczuwa się tego. Akcja jest tak scisle związana z językiem, że ma się wrażenie że bohaterowie mówią normalnym, codziennym językiem.

ocenił(a) film na 8
Robin_Williams

wspaniała wersja i ... ten przepiękny motyw muzyczny

ocenił(a) film na 9
mariuszj1939

A już najpiękniejszy jest koncert na balu, gdy śpiewa ten mały solista.

ocenił(a) film na 8
m_a_c_88

Moim zdaniem, najlepsza wersja "Romeo i Julia" to właśnie ta, w reżyserii Franco Zeffirelli. Pozdrawiam.

m_a_c_88

Moim zdaniem wersja z 1968 r. jest ideałem, jeśli chodzi o klasyczny wizerunek sztuki Szekspira. Natomiast film z '96 to inna bajka (którą zresztą uwielbiam) i nie porównuję go z innymi.

m_a_c_88

Moim zdaniem ta wersja jest zdecydowanie najlepsza.
Rewelacyjni aktorzy śliczna i słodka Olivia Hussey oraz romantyczny i czarujący Leonard Whiting stworzyli na ekranie niezapomniane role, a rewelacyjne uchwycenie klimatu i wymowy dzieła Szekspira sprawia że film ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

ocenił(a) film na 10
m_a_c_88

Tenże film zdecydowanie najlepszy. Zachowane były i wiersz Szekspira,klimat Szekspira,angielscy aktorzy na prawdę grali Włochów z włoską mentalnością i nikt nie zepsuł swej roli,a ,argentyńska Julia na prawdę była z urody jak i z zachowania włoszką,Wszystko w tej adaptacji pasuje do siebie czego nie ma w innych wersjach! PS Muzyka Nino Roty tak smutnie-romantyczna że aż genialna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones