PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37293}

Romeo i Julia

Romeo and Juliet
7,6 3 398
ocen
7,6 10 1 3398
6,8 5
ocen krytyków
Romeo i Julia
powrót do forum filmu Romeo i Julia

najlepsza wersja

ocenił(a) film na 10

Moim skromnym zdaniem to jest najlepsza wersja Romea i Julii. Naprawdę wzrusza, a Leonard Whitting jest na pewno bardziej przekonujący niż DiCaprio!

użytkownik usunięty
JacekiAgatka

W pełni się z Tobą zgadzam,rewlelacyjna wersja-doskonałe role Leonarda i Olivii Hussey,doskonale podany tekst Szekspira.Tem film powinni obejrzeć(być moze to zrobili)wszyscy aktorzy z musicalu Józefowicza i Stokłosy),nawiazując do tego musicalu-Romeo-Krzyś-też jest niezły.

użytkownik usunięty

A nawiązując do musicali - świetny jest francuski musical "Romeo i Julia". Ten polecam wszystkim tym, którzy kochają historię Romea i Julii. Co do tej wersji to jeszcze jej nie widziałam, bo nie mogę jej nigdzie dostać, a w polskiej telewizji też jej nie widać...

ocenił(a) film na 5
JacekiAgatka

Hmmm...nie zgodzę sie co do jednego: że Leonard Whiting jest bardziej przekonujący od DiCapria. Nie jestem fanka tego drugiego, ale bardziej pasuje do roli Romea. Oglądałam obydwie wersję i stanowczo skłaniam sie do tej Baza Luhrmanna. Maja oryginalny tekst, mówią o tym samym, jednak uwspółcześniona wersja posiada więcej wdzięku.

ocenił(a) film na 10
JacekiAgatka

Ja uważam, że ta wersja Romea i Julii jest znakomita i chyba najlepsza, co do wersji z DiCapriem to wer w której on gra Romea jest niczym i wielkim nieporozumieniem więc nie ma co nawet porównywać

rpg27

Dlaczego?? Przeciez DiCaprio tAk wlasnie mial go zagrac bo to mialbyc wspolczesny Romeo i to sa dwie rozne wersje ktorych nie da sie ot tak porownac. W sumie tekst ten sam ale roznica jakas jest .
A pozatym uwazam iz ten Romeo z wersji z 1968 r dobry byl ale dicaprio nie byl wcale gorszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones