PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9225}
7,2 22 529
ocen
7,2 10 1 22529
7,3 3
oceny krytyków
Romper Stomper
powrót do forum filmu Romper Stomper

najlepszy film o skinheadach z zaj...istą muzykem, klimatem i genialną kreacją Crowe'a!! no i jeszcze raz muzyka: Skinhead, skinhead, running through the night.Making lots of trouble, starting lots of fights!!

Jason_XIII_Voorhees

Nie zgadzam się z Tobą, że jest to najlepszy film o tej tematyce. Do Więźnia Nienawiści się nie umywa. Faktem jest jednak że Crowe stworzył świetną kreację odbiegającą od jego naturalnego wizerunku. Zgodzę się również że muzyka jest dobrana do filmu wybitnie (choć nienawidzę takiej muzyki) i oddaje kliamt postnazistowskich grup.

PS - Scena jak uciekają przed tymi japońcami jest naprawde udana nie ma co!!!

PS2 - Rusell ma świetne tatuaże!!!

ocenił(a) film na 7
Quentin

dokładnie do więźnia nienawiści sie nie umywa dokładnie to samo chciałem napisać ale jednak mnie ktoś wyprzedził więc tlyko przyznam rację

użytkownik usunięty
Jason_XIII_Voorhees

A do jakich innych filmów o skinheadach go porównujesz skoro tak twierdzisz? Jest to film kultowy bo na lata w ktorych został nakręcony jest to jeden z nielicznych tego rodzaju filmów i nie jest najgorszy, ale niestety najlepszym obecnie absolutnie nie nazwałbym go. Z takich np powodów jak:

- prawie zero tematu o przekonaniach, ktorymi skinheadzi sie kierują
- żadnych nawiązań do nazizmu, "main kampft" itp (same flagi czy swastyki nic nie mówią)
- uderzyło mnie też to że spali w swojej "kryjówce" w ubraniach w których chodzili, przeciez skinhead, uważający sie za rase lepszą (aryjską) nie jest śmieciem, a oni wegetowali tam jak menele, a np do tego co jedza sie przyczepił
- napad na sklep(kurtka dla swojej niuni)... hmmm.... nie zauważyłem podkreslenia ze był to sklep obcokrajowca, moze właścicielem był rodzony Australijczyk

Było jeszcze pare innych rzeczy, ale nie chce krytykować tego filmu, gdyż sam dałem mu 7/10 bo podkreślam ze jak na rok w którym został nakręcony był to dobry film i jest nim nadal natomiast nie jest on filmem najlepszym. Co do kreacji Crowe'a zgadzam sie zagrał fenomenalnie.

ocenił(a) film na 8
Jason_XIII_Voorhees

Nie skinheadach tylko boneheadach jak juz coś

ocenił(a) film na 5
Jason_XIII_Voorhees

Co w nim takiego najlepszego? Fabularnie to szrot, banda imbecyli która tradycyjnie tylko w grupie jest odważna, a jak przychodzi czas żeby się wykazać to zwiewają gdzie pieprz rośnie.
W sumie to oni przez 3/4 filmu nic nie robią tylko uciekają lub się ukrywają. Gdyby nie rola Crowe to nie byłoby w ogóle co oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones