PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9240}

Rosewood w ogniu

Rosewood
7,3 417
ocen
7,3 10 1 417
Rosewood w ogniu
powrót do forum filmu Rosewood w ogniu

bardzo czarny

ocenił(a) film na 7

Konflikty rasowe to temat trudny do sfilmowania. Bardzo ważne jest, aby nie obrazić którejś ze stron, czyt. "poprawność polityczna" - to niestety typowe dla Amerykanów, którzy lubią poprawność polityczną doprowadzać do absurdu. Według mnie ukazanie 100% czarnych jako obywateli nieskazitelnych a 99% białych jako najgorszych bydlaków i morderców to lekka przesada. Wydaje mi się, że można było ten konflikt bardziej skomplikować, tak aby obie strony miały po części rację, aby wina leżała po obu stronach. A widz dostaje bohaterów czystych i nieskazitelnych jak śnieg kontra postecie złe i czarne jak smoła... więc wynik konfrontacji jest z góry ustalony.

ocenił(a) film na 9
Yaco

Film jest oparty na faktach i jeśli ci tak wstyd za to,że biali wymordowali pól czarnnego miasteczka bo jakas dzwika skłamała,że "duży czarnuch" ją zgwałcił to masz problem.Tak było.
HUH!Było jeszcze gorzej.Historia Roswood była dużo straszniejsza od pokazanej w filmie.

A tak na marginesie,to jest to świetny film.genialne kreacje Dona Cheadle i Johna Voghta.

killacam

dobre,film oparty na faktach więc kino które widzimy to reżyserska wizja tego co było w rzeczywistości,polecam- mam na vhs rip

użytkownik usunięty
wlodek1001

A na DVD nie posiadasz bo szukam tego filmu od lat
?

ocenił(a) film na 3
killacam

NIE MASZ ZIELONEGO POJECIA CO MOZE ZROBIC POPULACJA MURZYNSKA -OBEJRZYJ SOBIE DETROIT MIASTO ZNISZCZONE PRZEZ MURZYNSKA CHOLOTE

ocenił(a) film na 9
croton_on_hudson

Ty się taki już urodziłeś głupi, czy dorastanie w białej patologii zrobiło swoje, nie masz najmniejszego pojęcia dlaczego Detroit upadło, a już na pewno imbecylu nie zrozumiałeś filmu Detroit. Jeśli ty i twoje jedno cyfrowe IQ to przykład wyżyn białej rasy, to upadek białego człowieka jest bliski. Serio takiego cepa jak ty dawno nie czytałem. Sugeruję obejrzeć film American History X, to może dotrze do twojej tępej makówy czym jest bezsens nienawiści wobec innych, do czego prowadzi i jakie są jej efekty, ale obawiam się, że jesteś za głupi na zrozumienie istoty filmu bo życia nie rozumiesz totalnie

ocenił(a) film na 3
killacam

NAIWNIAKU MURZYNI ZNISZCZYLI I NISZCZA KAZDE MIASTO W KTURYM SIE OSIEDLAJA OBEJRZYJ SOBIE DETROIT PROSTAKU

ocenił(a) film na 9
croton_on_hudson

Taa ja się bardziej obawiam się, że tobie gówno we łbie zniszczyło życie i teraz wszyscy się z ciebie nabijają

Yaco

najgorsze to sa te "poprawnie politycznie" filmy o 2WŚ, jakże to amerykanskie, 99% nazistów przedstawiać jako "najgorszych bydlaków i mordercow", "wydaje mi się, że można było ten konfilkt bardziej skomplikować" w filmach pokroju lista schindlera, życie jest piękne, czy rozejm.
PS: bełkot nawet napisany przy pomocy składnych zdań pozostaje bełkotem z którym się nijak da dyskutować, stąd nieco ironiczna i cyniczna odpowiedz.

ocenił(a) film na 5
Yaco

Zgadzam się z założycielem tematu. Polityczna poprawność tego filmu aż mnie śmieszyła momentami. Sam temat filmu bardzo ciekawy, tylko niestety przedstawiony w naiwny i tendencyjny sposób. Mogło być lepiej, dla mnie 5/10.

ocenił(a) film na 9
Travis

Możecie gadać co chcecie ,jakieś brednie na temat politycznych poprawności i tym podobne banialuki.Ja czułem straszny wstyd oglądając ''Rosewood'',wstyd wobec własnej rasy,tej całej hipokryzji.Nikt nie zmieni faktu iż biali robili straszne rzeczy w dziejach ludzkości ich terrorowi niepadli tylko czarni ale również i indianie,segregacje rasowe,Ku Klux Klan itp. gówno więc nie pierdzielcie farmazonów wyżej wymienionych pfffff czy to była poprawność polityczna??! a może Holokaust to była poprawność polityczna?! ludzie zanim coś napiszecie to wródźcie z historią wstecz i zastanówcie sie nad własnymi słowami.Czy czarni byli winni temu że wieszano ich,palono,mordowano,może była ich wina że są czarni?! bo z takiego wniosku wyszłem po tych głupotach wypisanych wyżej.Szkoda gadać.Film 9/10

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Jeśli mimo upływu czasu, jeszcze szukasz tego filmu, to ja go mam, z lektorem. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
IrenaSz

W jakiej formie mogę go otrzymać od ciebie ?
:)

Napisz do mnie irenaszczepaniak@op.pl - pozdrawiam.

IrenaSz

byłbym bardzo wdzięczny za ten film, widziałem go tez kilka lat temu i 8/10 za to. świetna obsada, chętnie obejrzę ponownie.

Ziphiid

Witam, powyżej jest mój adres @, napisz do mnie, porozmawiamy, dobrze? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
cebul_297

Cebul, jeśli jesteś biały, jak ja, to również zaczynam czuć wstyd wobec własnej rasy.
Z takiego wniosku wyszłem, jak wródziłem z historią wstecz i miałem nieprzyjemność twego posta ujżeć swemi oczmi zbyt mocno.
Ale ja też nie będę stał murem za tym, że jestem niewiniątkiem, bo na pewno też za plecami mam wiele.

ocenił(a) film na 8
aklekot

Dobre :)

ocenił(a) film na 3
aklekot

NAIWNIACY JUZ OD LAT PROWADZI SIE TA PROPAGANDE ANTY BIALA BO NA TYM ROBI SIE PIENIADZE . A MURZYNI TO CHOLOTA ROZWALAJACA KAZDE MIASTO W KTURYM SIE OSIEDLA OBEJRZYJCIE SOBIE DETROIT I CZARNE DZIELNICE W CHICAGO LUB NOWYM YORKU TO MASAKRA TYSIACE MORDERSTW I GWALTOW I RABUNKOW . CHCIALBYS TAM MIESZKAC LEMINGU ?

ocenił(a) film na 3
croton_on_hudson

Nie chcę tam mieszkać, ale mieszkanie z chołotą, ktura nie potrafi poprawnie napisać jednego zdania, też do przyjemności nie należy.

ocenił(a) film na 3
Yaco

Zniszczone dzis miasto Detroit ,Chicago , new york to resultaty wpuszczenia i tolerowania murzynskiej populacji ,murzyni to gorsi jak szarancza tysiace morderstw smieci i ludzie bojacy sie wyjsc po zmroku na ulice JAK TO OPISAC ? SODOMA GOMORA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones