PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814805}

Rosie i Moussa

Rosie & Moussa
4,3 37
ocen
4,3 10 1 37
Rosie i Moussa
powrót do forum filmu Rosie i Moussa

Sorry, ale ten film to jakiś słaby żart. Mydlano-cukrowa historyjka o nowoczesnych stosunkach międzyludzkich w brukselskiej dzielnicy Mollenbeck, o której tak pisano dwa dni temu w Newsweeku (czyli medium raczej entuzjastycznym wobec europejskich idei integracji multikulturowej):

---------------
"Tu mieszkali organizator paryskich zamachów i wielu innych terrorystów. Kałasznikowa bez trudu kupisz za góra tysiąc euro. To nie Jemen, Irak ani Strefa Gazy. To jedna z dzielnic stolicy Unii Europejskiej." (https://www.newsweek.pl/swiat/wylegarnia-terrorystow-dzielnica-molenbeek-w-bruk seli/zlf3ef7)
--------------

Tymczasem w tym filmowym Mollenbeck małe dziewczynki same jeżdżą nocą na rowerze po dzielnicy, arabscy chłopcy są szarmanccy wobec europejskich blondynek, wszyscy sąsiedzi w multikulturowym wieżowcu są dla siebie mili i pomocni, a mamusia małej Rosie rozczarowana wstrętnym białym heteroseksualnym mężem, szybko zakochuje się w arabskim sąsiedzie Ibrahimie.

Jeśli do tego dodać żenujące dialogi i płyciutką historyjkę, okraszoną kilkoma "złotymi" myślami w stylu: "moje życie jest, jak kanapka z dżemem, która spada dżemem do dołu" i nijakie zakończenie, to można się zastanawiać, kto wziął kasę za tego gniota.

Szkoda tylko małych aktorów, bo gdyby lepiej ich poprowadzić, napisać sensowne dialogi i pogłębić historię, która porusza kilka ważnych problemów, to dałoby się to jakoś obejrzeć.

tepee

Nie widziałam jeszcze filmu, ale wybierałam się do kina gdy będzie premiera i zastanawiam się teraz czy warto, bo ocena niziutka. Jakie pogłębienie historii masz na myśli? Gdyby chłopiec był wredny dla dziewczynki, albo np. zepchnął ją z dachu, czy sąsiedzi handlowali kałachami, zamiast sobie pomagać, to byłaby to historia nie dla naiwniaków, a dla twardo stąpających po ziemi ludzi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones