PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631256}

Rozłączeni

Disconnect
7,5 21 694
oceny
7,5 10 1 21694
Rozłączeni
powrót do forum filmu Rozłączeni

Naprawde dobre kino

ocenił(a) film na 8

Nie znajdzie sie tutaj nic glebokiego acz kolwiek przydatnego . Film porusza temat na czasie i raczej nie mozna po seansie nie zastanawiac sie czy jestesmy bezpieczni w internecie chocby po przez niewinne logowanie na Facebooka.

ocenił(a) film na 7
sarax100

Disconnect nie ogranicza się jedynie do tematu internetu. Odnosi się także do braku porozumienia, naszego egoizmu i wrodzonej umiejętności wykorzystywania innych ku własnej korzyści i wygodzie. Polecam zobaczenie filmu jeszcze raz.

ocenił(a) film na 8
mutualcore

To ze film nie odnosi sie tylko do internetu nie oznacza ze moja wypowiedz byla bledna .Twoja interpretacja odnosie sie do zachowan czlowieka ....zreszta tak jak wyzej napisales.Jezeli masz w reku potezna bron jaka jest internet to mozesz wszystko.Manipulacja ludzmi to jest rzecza normalna w sieci , wykorzystywanie , egoizm itp.
Co wiec sprowadza sie do jednego do bezpieczenstwa w internecie poniewaz film nie porusza watku o komunikacji miejskieja a wlasnie iternetu.Zchowania ludzkie sa powodem problemu tak jak mowisz , wydaje mi sie ze moja wypowiedz byla trafna ze wzgledu na to ze to ludzie manipuluja a nie maszyny. Konflikty miedzy ludzkie byly i beda do tego internet nie jest potrzebny, a ze zyjemy w erze "sieci" to Ci "zli" wykorzystuja ten fakt.Nie musze ogladac filmu jeszcze raz bo wiem o co Ci chodzi , kazdy kto zobaczy ten film ujrzy to drugie dno i zapyta sie sam siebie ...Czy jestem bezpieczny w internecie?

ocenił(a) film na 7
sarax100

Wręcz przeciwnie. Twoja wypowiedź jest wcale błędna dzięki sformułowaniu "Nie znajdzie sie tutaj nic glebokiego". Pokazuję, że jest inaczej. Reszta, przyjmijmy, się zgadza.

ocenił(a) film na 8
sarax100

Nie wiem co dla ciebie jest głębokie, jak dla mnie ten film głęboki jest, daje do myślenia w wielu kwestiach i ma świetne prawdziwe wielowarstwowe postacie, które w większości ciężko jednoznacznie ocenić. Zgodzę się z nazwą tematu i wypowiedziami mutualcore, z zastrzeżeniem, że nie wymienił wszystkich rzeczy do których się film odnosi, ale zapewne nie było to jego/jej celem.

UWAGA SPOILERY!!!

Dziennikarka, która chce pomóc młodemu chłopakowi i szczerze przejmuje się jego losem, ale granicą jest dla niej pozwolić mu u niej zamieszkać.
Ojciec, który dochodzi do tego, że znalezienie winnych (być może jeszcze do kilku rzeczy) nie jest najważniejsze, kiedy jego syn jest w śpiączce.
Chłopak, który z jednej strony robi z kolegą żart, ale z drugiej używa tego konta, żeby szczerze porozmawiać dzieląc się swoimi problemami.
Gość który mierzy do drugiego z broni wiedząc, że tamten nie jest winny kradzieży pieniędzy, tylko ze złości na to, że żona szczerze rozmawiała z tamtym? na to co o nim mu mówiła? na to gdzie jest teraz jego miejsce w życiu?

ocenił(a) film na 8
strugr

Tak masz racje .Zle sformulowalam moja wypowiedz .Jednakze malo znajdzie sie osob ktore zastanowia sie na losem bohaterow , bardziej beda zainteresowanie swoim losem jako uzytkownikow internetu . Przyznam sie ze sama bardzo duzo kozystam z sieci , czy to sciagajac filmy ,czy robiac zakupy. pierwsze co mi wpadlo do glowy to , czy tak naprawde jestem bezpieczna robiac to co uwazam za normalne.Bledem z mojej strony bylo to ze zaraz po obejrzeniu filmu weszlam na forum i dodalam kometarz. Gdybym siadla i przekalkulowal film jeszcze raz to napewno bym stwierdzila ze film jest glepszy niz nam sie wydaje na pierwszy rzut oka.

ocenił(a) film na 6
sarax100

Na kolana nie rzuca, aczkolwiek obejrzałem z przyjemnością.
Myślę, że jednak wątek internetu jest tu dominujący i losy bohaterów jednak komplikują się poprzez korzystanie z sieci. Zresztą sam tytuł podkreśla jednak to sieciowe przesłanie.

Co do tej głębi filmu to bym nie przesadzał. Jednak te relacje były sztuczne i pobieżne.
Oczywiście małżeństwo wrażliwa kobieta i zamknięty w sobie twardziel - choć ten wątek najbardziej mi się podobał.
Wrażliwy nastolatek i ojciec żyjący w innym świecie (jeszcze brakowało informacji, że nie był na jego meczu/występie)
...... to jednak są kalki i nic tu odkrywczego ani głębokiego nie zobaczyłem.......
Te schematyczne odwzorowanie wynika z faktu, że scenariusz był przeładowany. Ja wątek dziennikarki wyrzuciłbym bez żalu - naiwny i banalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones