PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631256}

Rozłączeni

Disconnect
7,5 21 693
oceny
7,5 10 1 21693
Rozłączeni
powrót do forum filmu Rozłączeni

Wszystko na własne życzenie, popełniali elementarne błędy odnośnie korzystania z internetu, komputera. Do tego dorobienie wielkiego dramatyzmu... O co wielkie halo? Patrzmy na rzeczy, tak, jakimi one są, a nie tak, jak nam się je przedstawia...
Dla mnie to film o bandzie idiotów, postacie proste jak budowa cepa, sztuczne, nieprzekonujące, naciągane...
I jakież ma być przesłanie tego filmu?
Problemem nie jest, że jakiś Janusz czy Krystyna sparzy się na publikowaniu zdjęć swoich cycków. Dramatem jest, że większość ludzi nie ruszają wieści nt tego, jak bezczelnie, obłudnie szpieguje ich facebook, co robi z danymi google, że służby specjalne czeszą prywatne maile, że niektóre programy (np. antywirusy) śledzą każdy nas krok. Jak zwykle ludzi prostych rusza tylko to, co widoczne: kiedy ktoś zagląda komuś w ekran - wielka awantura. Kiedy korporacje, władza dowiaduje się o Tobie WSZYSTKIEGO - wszystko ok...
Wolność sieci (czyli ostatniej ostoi wolnej myśli) jest zagrożona przez różne acty-sracty, TTIPy i inne badziewia i to jest prawdziwy problem! Sieć to ostatnie miejsce, które może przyczynić się do obalenia obecnego systemu, do zmiany świadomości ludzkiej, przebudzenia mas...

ocenił(a) film na 8

Absolutnie zgoda co do ostatniego wątku Twojej wypowiedzi.Niestety niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z TTIP i do czego to może doprowadzić.Nie mówiąc już o braku świadomości odnośnie poziomu inwigilacji społeczeństw przez służby specjalne w ramach tak zwanej walki z terroryzmem.

Co do filmu jednak się nie zgodzę.Ty jesteś świadom tego w jaki sposób korzystać z internetu,ale ta banda,jak ich nazwałeś idiotów,jest dosyć duża.Być może postacie są proste,ale człowiek jako gatunek jest dosyć prosty w ogóle.Kierują nami proste instynkty,jak wszystkimi innymi zwierzętami.No ale koniec z tymi wywodami.Moim zdaniem ten film dotyczył w głównej mierze czegoś innego niż tylko idiotyczne zachowania w przestrzeni internetowej.Dotyczył mianowicie ważniejszego problemu.Spłycenia relacji międzyludzkich w dzisiejszym świecie.Gdyby ludzie więcej czasu poświęcali sobie i rozmowie ze sobą,nie musieli by tego nadrabiać w rzeczywistości wirtualnej.No ale takie to już jest błędne koło.

ocenił(a) film na 8

To nadal recenzja filmu na filmwebie, czy wywody na temat śledzenia naszych danych w internecie? Póki nie jestem agentem MI6, to jestem w stanie przeboleć to, że ktoś kogo nigdy w życiu nie zobacze na oczy, czytał moje wiadomości, ale za to złapie w pedofila, film bardzo dobry, i na swój sposób wyjątkowy.

użytkownik usunięty
jabuszko127

Film tyczy się tego, o czym piszę, więc wywód na temat.

W takim razie jest Pan z własnej woli niewolnikiem. Nie znaczy to, że reprezentując taką postawę ma Pan prawo decydować o mojej prywatności ( a tak się niestety dzieje w demokracji).
Myślenie, że to wszystko po to, żeby "złapać pedofila" czy sławnego "terrorystę" jest naiwne jak bajka dla dzieci. Doprawdy, czy Pan NA SERIO wierzy, że politykom zależy na takich rzeczach? Przecież to są na swój sposób bezczelne i kpiące wymówki, by kontrolować wszystko i wszystkich. Garstka oszołomów na górze od zawsze pragnie całkowitej władzy nad światem co niedługo stanie się możliwe (chipy, wycofanie gotówki z obiegu, wszechobecne kamery itd.).
Czytał Waść ze zrozumieniem Orwella czy Huxleya? Bo mam wrażenie, że nie... Przecież to się dzieje na naszych oczach, a Pan się zgadza "żeby złapali pedofila", ech...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones