PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10841}

Rozgrywka

The Score
7,3 42 714
ocen
7,3 10 1 42714
6,4 7
ocen krytyków
Rozgrywka
powrót do forum filmu Rozgrywka

enjoyable

ocenił(a) film na 7

Mesmeryczny Norton i wspaniały klimat - to dwie ogromne zalety tego całkiem niezłego filmu, moim zdaniem. Uwielbiam takie kino "akcji" - pozornie statyczne, pełne treści, wyrazistych postaci, bawiące się w szczegóły wizualne.

Scenariusz zbudowany, ukryć się nie da, na kliszach - ale znakomita reżyseria, subtelna i inteligentna narracja, idealnie stopniowane tempo i - z reguły - wciągające, naturalne dialogi pozwoliły mi się naprawdę momentami delektować.

Szkoda kilku drobnych nielogiczności (zdecydowanie do uniknięcia) i straszliwego zakończenia - na odwal się, czyli "losy całkiem interesujących bohaterów ukazane nam łaskawie w ciągu 20 sekund". To nie jest znowu taki banalny film, żeby kompletnie olać zakończenie...ostatnia rozmowa Jacka z Nickiem jest bardzo udana i tu się film urywa, szkoda...

ocenił(a) film na 7
vainamoinen

re:
Słuchaj Saladyn, ja naprawdę nie chcę być złośliwa, ale co to znaczy mesmeryczny?

ocenił(a) film na 7
Ola

fluid obiektywny
Są jednostki, które wierzą w istnienie w świecie (poza zmysłami) czegoś takiego jak "fluid obiektywny" (tudzież "uniwersalny", tudzież "naturalny"), który emanuje z każdej ludzkiej istoty, pozostając jednocześnie w niej w stanie silnie skupionym (co za straszna definicja, przypomina mi fizykę w liceum...).
Oddziaływanie tegoż jest zróżnicowane - jest źródłem charyzmy i pozytywnego ukierunkowania naturalnych, neutralnych emocji; harmonizuje połączenie człowieka ze rzeczywistością konkretną; stabilizuje działanie podstawowych układów organizmu, itp. itd.

Taki jest Norton - harmonizuje mi łącze z rzeczywistością konkretną. W języku nieco bardziej potocznym: nie mogę od niego oderwać wzroku, co bardzo mi odpowiada. :)

ocenił(a) film na 7
vainamoinen

re: fluid
No!!! Trzeba tak było od razu że największą atrakcją filmu jest Norton-od-którego-nie-można-oderwać-wzroku :))))

ocenił(a) film na 7
Ola

mesmeryczny
Zdecydowanie wolę określenie "mesmeryczny". ;)
Głównie z powodu różnicy w długości...

Nawiasem mówiąc, pisałem tego posta śpiesząc się na autobus i zapomniałem dodać najważniejszego - że tak w ogóle to starłem się wytłumaczyć co to jest mesmeryzm. Gdyby ktoś miał wątpliwości co do sensu tekstu o fluidach obiektywnych. :)

A Norton i tak rządzi.

ocenił(a) film na 7
vainamoinen

re: mesmeryczny
Heheh to ja też będę używać tego słowa skoro już wiem co znaczy! Tak jest Norton rządzi!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones