PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638866}

Rycerz pucharów

Knight of Cups
5,6 5 845
ocen
5,6 10 1 5845
6,6 16
ocen krytyków
Rycerz pucharów
powrót do forum filmu Rycerz pucharów

Alegoryczna podróż do wnętrza siebie bohatera Ricka (Christian Bale).
Wędrowiec przemierza rozdziały swego życia, które utożsamiają karty tarota, wstępuje jak Dante do piekieł, w zgiełku pulsującego miasta i architektury Los Angeles zanurza się w rozrywce i bagnie....Za chwilę wznieść się na szczyty z ciszą, błogością, niewinnością piękna natury. Konfrontacja z kobietami swego życia i pomyłkami, rozliczanie relacji ojciec-brat. Zahipnotyzował mnie obraz Malicka , towarzysze , uczestniczę, zaglądam, przypatruję z perspektywy Rickowi z doskonałymi zdjęciami Emmanuela Lubezki oprawione muzyką Hanan Townshenda w scenografii - Fisk/Beauchamp Hebb/De Jong.
Polecam.

użytkownik usunięty
nemezis1212

Właśnie obejrzałem ten film. Inną ścieżką trafił do mnie niż do ciebie ale po porostu film w 10

ocenił(a) film na 9

Film zbyt złożony jest, by tylko jedna ścieżka prowadziła....

użytkownik usunięty
nemezis1212

Przekleję moją wypowiedź na forum ogólnym :
Kilka lat temu chciałem przeczytać książkę "Trzy Filary Zen". Bełkot. Minął rok dwa, wziąłem ją ponownie do ręki i w dwa trzy dni od deski do deski. Fantastyczna. Z tym filmem też tak jest, trzeba być w odpowiednim stadium ducha by lekkość tego filmu zrozumieć. Jest on niczym innym jak podróżą w dosłownym słowa tego znaczeniu. Czy nie każdy z nas nie zadaję sobie pytania - Czy to jest życie którym chciałem iść? Ta perła to my, nasza dusza i pułapki na nią czyhające. Rycerze, Aniołowie i Bogowie - Posłańcy Najwyższego. Klucz na piersi którym można otworzyć każdy zamek - Serce - Miłość. By Wyjść trzeba Wejść. Medytacja. I na końcu tekst Wolność - to o co się ostatnio modlę. Wolność jest Wszystkim.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones