PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638866}

Rycerz pucharów

Knight of Cups
5,6 5 823
oceny
5,6 10 1 5823
6,6 16
ocen krytyków
Rycerz pucharów
powrót do forum filmu Rycerz pucharów

Bardzo ciekawa recenzja Popieleckiego powyżej, jednak polecałabym otworzyć szerzej oczy, bo jest w tym filmie o wiele więcej do zrozumienia niż panu recenzentowi udało się dostrzec.

ocenił(a) film na 2
celloz1

Wymień choć jedną.

ocenił(a) film na 10
dariusgromnicki

każdy doszuka się (lub nie) w tym filmie czegoś innego - przynajmniej jest on solidnym tematem do dyskusji, jakkolwiek odbierałbyś go za cliché. Nie to co w przypadku "Batman vs. Superman", brak słow ha ha ha

ocenił(a) film na 2
celloz1

cyt. "jest on solidnym tematem do dyskusji"
Jakbyś był łaskaw na wstępie naszej dysputy napisać walory tego "dzieła". Skoro uważasz je za arcydzieło, na pewno masz dużo do przekazania.

celloz1

Okej, to wymień choć pół :P

ocenił(a) film na 10
pawel660

jak wyżej!^

celloz1

Czyli maslo maslane :P Ale bez kitu chyba czegos w tym filmie nie zrozumiaem skoro da sie go porownac do batman vs superman ;D

ocenił(a) film na 2
pawel660

To nie to, że nie zrozumiałeś. Ten film jest po prostu do dupy.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 4
celloz1

Pan recenzent przynajmniej pokusił się o jakąś dłuższą wypowiedź i próbę oceny, w przeciwieństwie do Ciebie. Czasami jak się widzi jakiś geniusz, ale nie wie, co to konkretnie jest, to lepiej po prostu jest nie pisać nic, zamiast zgrywać mądralę.

ocenił(a) film na 10
Dassanar

sssssssssssssssss

ocenił(a) film na 4
celloz1

No ta, to zapewne jest to "otwarcie szerzej oczu", o którym tak pisałaś w temacie. Jestem pewien, że Malickowi raczej nie chodziło o to, by wyłapać... takich zwolenników jego twórczości, ale cóż xD

ocenił(a) film na 10
Dassanar

"xD"

ocenił(a) film na 4
celloz1

Dobra, chciałem się czegoś dowiedzieć od osoby, której film Malicka lepiej podszedł niż mi, ale chyba w tym przypadku to niemożliwe. Miłego dnia zatem. Ech...

Dassanar

Paradne, że ktoś, kto ocenia ten film na "10", nie potrafi nawet połową zdania uargumentować tej oceny.

goranek

Hehe, to najlepsza argumentacja aby tego filmu nie oglądać- jedyny fan nie potrafi sklecić zdania.

ocenił(a) film na 1
majabaran

Zgadzam się w zupełności. Ciekawe, kto wtopił pieniądze na to "dzieło". Można było lepiej je wydać...

użytkownik usunięty
celloz1

Do zrozumienia chyba jest niekoniecznie dużo, przynajmniej moim zdaniem, ale z pewnością podczas oglądania filmu można się cieszyć pięknem (czy to zdjęć, czy to muzyki). Oczywiście o ile widz nie jest poirytowany tęsknymi spojrzeniami w dal bądź tanecznym krokiem bohaterów :)

Czy nie odnieśliście wrażenia, że film pokazuje flashback przed śmiercią? Nie znam twórczośći Malicka, więc biorę poprawkę na to, że może to po prostu jego styl. Ale ta niespokojna kamera pouszająca się czasem jak liść na wietrze przywołała we mnie taką myśl, że wszystko jest oglądane z perspektywy trzeciej osoby, która raczej nie stąpa po ziemi.

ocenił(a) film na 1

coś w tym jest, ale niespokojna "latająca" kamera to jednak "sprawka" koncepcji Lubezki'ego nie Malicka (chyba)
film katastrofa
łopatologiczna dysputa na temat pustki życia bez tzw. boga

ocenił(a) film na 1
celloz1

Włączam się do dyskusji po 2 latach, ale muszę to napisać. Takiego gniota jeszcze nie widziałem!!! Film totalna beznadzieja. O niczym.

ocenił(a) film na 6
celloz1

Ten film to kabotyn Terry Malick w pełnej krasie - zgoda. Ale, co do niego niepodobne, jest tu... wianuszek pięknych panien. To zupełna nowość. Co prawda nie wiadomo po co są, ale można oczy popieścić:-)
Zatem nie humanizm, lecz hedonizm.
Zawsze to jakaś odmiana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones