PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557497}

Rycerze (nie) na niby

Knights of Badassdom
5,2 4 095
ocen
5,2 10 1 4095
Rycerze (nie) na niby
powrót do forum filmu Rycerze (nie) na niby

W filmie udało się zgromadzić bardzo fajną obsadę... to raz. Dodatkowo temat żywych RPgów nie jest często eksploatowany .. to dwa. Trzeciego punktu niestety nie wymienię. Film momentami cieszy a najbardziej smuci mnie szyta na miarę forma. Mam wrażenie że punktem startu były larpy, następnie producenci stwierdzili że mamy na to 250 tysięcy dolarów i do tej kwoty dobrano aktorów i tak sformatowano scenariusz aby się zmieścić w budżecie. Mam olbrzymie poczucie niedosytu. Cały film jest króciutki a fabułą można by obdzielić odcinek serialu s-f. W filmie widać to podkręślenie kultury fanów fantasy, staranność w przygotowywaniu strojów, wypowiadaniu kwestii, inscenizowaniu bitew i to jest fajne bo wiele osób nie zetknęło się nigdy z taką formą spędzania wolnego czasu, która jest warta promocji i uwagi. Całość niestety słabo wykorzystuje ten temat i zamiast odgłosu rogu zwycięstwa rozlega się świst gwizdka.

ocenił(a) film na 6
6man

Ładnie ujęte, prawdziwa recenzja w kilku zdaniach. Film zaczął mnie ujmować (chociaż nie lubię gier RPG) , ale sama realizacja zaczęła rozczarowywać gdy za bardzo poszła w stronę parodii filmów grozy ... ostatecznie wyszedł z tego zbytni miszmasz, no i poczucie niedosytu (jak słusznie zauważyłeś).

6man

Trzeci punkt to super muzyka :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones