PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796602}

Rytuał

The Ritual
5,7 45 518
ocen
5,7 10 1 45518
6,0 6
ocen krytyków
Rytuał
powrót do forum filmu Rytuał

To by ubił tego starego Leszego :-D

ocenił(a) film na 7
cichy_25

To samo mówiłem swojej żonie

ocenił(a) film na 6
cichy_25

heh, zanim go pokazali i powiedzieli jak się nazywa to mówiłem dziewczynie że to pewnie Leszy :P

ocenił(a) film na 7
galonpzw

Haha, ja tak samo :)

ocenił(a) film na 5
galonpzw

Ja to samo ;) leszy albo bies

ocenił(a) film na 7
cichy_25

Hahaha, to samo pomyślałem - leszy łazi po lesie i ludzi szczuje, a Gerwanta z eliksirami i srebrnym mieczem zabrakło :D

JayP

Geralta chyba, bo Gerwanta nie kojarzę.

ocenił(a) film na 5
myszszata

Gerwant, jak sądzę był nawiązaniem do jednej z misji na początku pierwszej części gry. :)

Podpisuję się - ja też od razu pomyślałem o wiedźminie, jak sobaczyłem design jötunna.

Viltharis

W Sezonie Burz był Gerland z Rybli.

ocenił(a) film na 6
cichy_25

A mnie to on się bardziej z Biesem kojarzył, bo biegał na czterech łapach. Ale skojarzenie z Wieśkiem również natychmiastowe u wszystkich oglądających ze mną.

ocenił(a) film na 7
realkriss

No faktycznie raczej bies.

realkriss

Taka hybryda, bo niby rozmiar i cztery łapy Biesa a na szyi tułów i mniejsza głowa Leszego.

ocenił(a) film na 5
realkriss

Na moje oko zwykła żyrafa.

ocenił(a) film na 6
cichy_25

Też sądzę, że to Bies : Biesy mogły wnikać w poszczególne osoby i kierować ich działaniami - sny

ocenił(a) film na 6
Brylla

Nawet na napisach końcowych jest napisane jako "Fiend".

cichy_25

Dla mnie to taka krzyzowka Biesa z Leszym , choc z poczatku wygladał jak taki opiekun lasu wlasnie ;D

cichy_25

To był Bies - według słowiańskich wierzeń Bies był czteronogim, pozbawionym karku stworem z porożem na głowie..

Adziorex

Ale czy w mitologii nordyckiej występowały biesy?

Przemekkk

Tak. Bies występował na całej Słowiańszczyźnie, jeden z najstarszych demonów lasów.

ocenił(a) film na 6
cichy_25

Też skumałem, że "Wiedźmin" się kłania :)

ocenił(a) film na 6
cichy_25

Mi, nim go pokazano, z jakiegoś powodu najbardziej kojarzył się z Wendigo >_<

ocenił(a) film na 7
cichy_25

No to widzę nie jestem sama :D pierwsza myśl to leszy, w drugiej części filmu już bardziej przypominał biesa :)
Pozdrawiam wszystkich fanów Wieśka.

ocenił(a) film na 7
cichy_25

JA NIE ROZUMIE D:

ocenił(a) film na 4
Wictorias

Na dysku D: nic nie ma, wróć na C:

ocenił(a) film na 9
cichy_25

Faktycznie podobny
https://vignette.wikia.nocookie.net/mitologia/images/8/8b/AC9EC789-32CD-F7D5-FA1 2-35CE7ACEAC64.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/310?cb=20161014121534&pat h-prefix=pl

ocenił(a) film na 7
cichy_25

O koniecznym pojawieniu się Wieśka pomyślałem również w końcówce filmu "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". Brakowało tam tylko jakiegoś lokalnego zarządcy, który sprowadził Wiedźmina do rozwiązania zagadki tajemniczego zniknięcia całej rodziny z gospodarstwa leżącego na skraju lasu...
:-)

ocenił(a) film na 6
cichy_25

Aha, czyli nie tylko ja miałem takie skojarzenie i nawijalem swojej o Leszym ;) dzięki, już mi lepiej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones