PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31492}

Rzeźnia nr 5

Slaughterhouse-Five
6,9 1 352
oceny
6,9 10 1 1352
Rzeźnia nr 5
powrót do forum filmu Rzeźnia nr 5

Film nudny

ocenił(a) film na 3

Film był nudny, od co tu powiedzieć. Nie będę się wypowiadał o wartościach artystycznych tego filmu, gdyż nie mam odpowiedniej wiedzy aby tego dokonać, jednakże mogę stwierdzić, że nie przemówiły one do mnie w żaden sposób, a ocena filmu jest tylko moim prywatnym subiektywnym zdaniem - 3/10.

ocenił(a) film na 8
faziee

To idź się doucz i wtedy dopiero wypowiadaj się na temat filmów. Oszczędzi ci to na przyszłość robienia z siebie idioty.

Lena_Borgia

dobre.

ocenił(a) film na 8
faziee

Najpierw książka, potem film. Poważnie, Vonnegut wyjaśni ci wszystko czego nie zrozumiałeś. A między akapitami schizofreniczno-telegraficznych powieści z Tralfamadorii będziesz miał nieco czasu na przemyślenia.

ocenił(a) film na 8
DeVroo

Jeśli film musi się podpierać książką jak szczudłami, oznacza to, że film nie jest udany.
Wszystko, co istotne ma być w filmie. Tu film musi się obronić. Zakładana tu konieczność sięgnięcia do pierwowzoru literackiego jest wyrazem bezradności i nie świadczy dobrze o samym filmie.

ocenił(a) film na 8
hauser

Hmmmm.... Masz rację właściwie.
Jako, że przeczytałem większość książek Vonneguta, zawsze oglądałem filmy "in post", porównując z książką i nie widziałem tego z twojego punktu widzenia.
Film jest pokrętny, to prawda - ale tak właśnie, niechronologicznie prowadzone są wątki w powieści. To może przeszkadzać, wprowadzać zamieszanie. Ale inaczej nie można chyba było do tego podejść. Zresztą i tak tracimy właściwie wszystko z błyskotliwych słownych paradoksów dających połowę zabawy przy czytaniu. Może "Matka noc" będzie strawniejsza? Szczerze polecam zarówno książkę jak i niezły film z Nickiem Nolte

DeVroo

Wydaje mi się DeVroo że błędem była wogóle ekranizacja. Ja miałem dosyc po 30 minutach bo się pogubiłem o co chodzi reżyserowi.... Książkę oczywiście czytałem i jest arcydziełem (zdarza się:))a z filmu wyszła taka niestrawność, ale spójrzmy prawdzie w oczy.Ciezko ekranizować te klasyki literatury amerykańskiej bo narrator gra w nich za dużą rolę, przecież Lot nad kukułczym... wyszedł taki dobry tylko dlatego że spłycili wątek narratora (Ten wielki Indianiec :)). Tak samo Paragraf 22 katastrofalna ekranizacja fantastycznej ksiązki,. Nawet lepszej niż rzeźnia....

DeVroo

tych akapitów jest za dużo i irytują

faziee

Witam , gdzie można obejrzeć online.
Jest ten film w necie ale niestety z lektorem
A ja chcę obejrzeć online z napisami !
Dzia z góry .

faziee

książka też jest nudna i żenująco sarkastyczna, czarnego humoru tam nie ma, tak samo satyry, są za to morałki

użytkownik usunięty
faziee

Mam odpowiednią wiedzę by tego dokonać i potwierdzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones