PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31492}

Rzeźnia nr 5

Slaughterhouse-Five
6,9 1 347
ocen
6,9 10 1 1347
Rzeźnia nr 5
powrót do forum filmu Rzeźnia nr 5

Udana ekranizacja - dzieło Vonneguta niewątpliwe nie nalezy do najłatwiejszych do przeniesienia na ekran filmowy(chocby z powodu wielu płaszczyzn, zarówno czasowych jak i przestrzennych, na ktorych toczy sie akcja "rzeźni.. "). Osobiscie, czegoś właśnie takie spodziewałem się po ekranizacji tej ksiązki - wielkim plusem jest to że rezyser doskonale poradził sobie z wszechobecnymi zmianami owych płaszczyzn fabuły( tak więc, mozna powiedzięc że film jednoczesnie toczy się w czasie wojny, na innej planecie czy w okresie dzieciństwa Pilgrima, a sama akcja filmu skacze po między róznymi miejscami) . Interesująco została zekranizowana Tralfamadoria - szkoda tylko że zostało jej poświecone, nieco mniej miejsca niż w ksiązce. Pozostaje nam czekać na ekranizacje "Kociej kołyski"( mam nadzieje, że przede wszystkim kiedyś to nastąpi), do ktorej ponoć przymierza się D.Aronofsky - to dopiero będzie gratka...

ocenił(a) film na 10
Bolverk

Zgadzam sie, jak na mozliwosci to film zrealizowano wspaniale. Ja czekam na "Rysia Snajpera", przeciez to super material na Oscara.

ocenił(a) film na 9
Bolverk

Dokładnie, mnie również zaskoczyło to, jak świetnie poradzono sobie z trudem przeniesienia tej historii na ekran! I jest do tego interesująco i ciekawie, i wg mnie całkiem zrozumiale nawet dla kogoś, kto książki nie czytał (lub kto miał okazję zapoznać się jedynie z większymi fragmentami i mniej więcej zna styl książki - jak np. ja :). Po tym filmie muszę koniecznie zabrać się za całą książkę i dziwię się, że film ma tak niską ocenę. I szkoda, że tak mało głosów... w końcu ciężko trafić u nas na ten film. Rety, dawno nie widziałam czegoś tak dobrego, aż bełkoczę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones