PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11338}

Rzeka dolarów

Un Fiume di dollari
5,4 58
ocen
5,4 10 1 58
Rzeka dolarów
powrót do forum filmu Rzeka dolarów

Firanka

użytkownik usunięty

Fabuła bardzo przewidywalna nawet jak na standardy spaghetti. Liczyłem, że może chociaż finałowy pojedynek trochę to wynagrodzi, ale i tu kiepsko. Jedyny atut to muzyka, dzięki której ogląda się to całkiem znośnie. Zastanawia mnie tez tytuł - gdzie ta rzeka, gdzie te dolary? Film opiera się na motywie zemsty, i to bardziej za morderstwo bliskiej osoby aniżeli za pieniądze. Tytuł nie musi nawet mocno nawiązywać do fabuły, mógłby przynajmniej nie oszukiwać (vide PRNDZ czy Gringo).
Ode mnie 5 - pewnie z sentymentu do gatunku.

użytkownik usunięty

Dolar w tytule to powszechny chwyt marketingowy po sukcesie filmów Leone. Powiązanie z fabułą było chyba najmniej istotne ;)
A od siebie dorzucę, że Henry Silva wypada tutaj żenująco - nie dość, że nosi kretyńskie skórzane wdzianko, to jeszcze te jego szarże aktorskie... Choć i główny bohater ma momenty przecudnej ekspresji :)

użytkownik usunięty

Jak tak teraz patrzę, to przy tym wszystkim co można powiedzieć o tym filmie, zarzuty o tytuł są co najmniej zabawne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones