PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30825}

Rzym

Roma
7,6 5 415
ocen
7,6 10 1 5415
7,6 10
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum filmu Rzym

"Ciekawostka" o tym filmie jest baaardzo ciekawa i nie spodziewałbym się

burlesk

Ja też. Dobrze, że jest filmweb!

ocenił(a) film na 9
burlesk

Cały seans byłem w błędzie. Myślałem, że to Neapol, wina kiboli.

burlesk

jeżeli akcja dzieje się w danym miejscu to nie znaczy, że tam ten film kręcono. np. Kanał kręcono w Łodzi

tomasz_user

Ale Kanal dzial sie ...w kanale :-) i Kanal nie nazywal sie Warszawa. A poza tym Warszawa byla zbombardowana i zniszczona wiec prawie kazde gruzowisko mogloby byc sceneria filmu Kanal. Zupelnie inaczej niz w przypadku filmu Rzym Felliniego.

RealKalps

jakby Fellini ten film nakręcił w np. w Mediolanie to nikogo by nie dziwiło, że taka byłaby ciekawostka.

burlesk

Problem polega na tym, że najbardziej ciekawe w tym wszystkim jest to, że film kręcono w Cinecitta - mieście ze snów. Cinecitta stworzono na polecenie Mussoliniego. Nie jest to zwykłe studio filmowe, bardziej pasuje tutaj nazwa miasta. Tworzą je zadaszone studia, w których m.in. znajdują się wszystkie miejsca uwiecznione w filmie. Żadna ze scen filmu nie była kręcona w realnym Rzymie!!! Wszystkie sceny kręcono z zadaszonych studiach - trudno w to uwierzyć - ale tak było. Zatem: film kręcono w jednym z najsłynniejszych kompleksów filmowych znajdujących się na obrzeżach Rzymu!!! Polecam sprawdzić w informacjach źródłowych :)

balog_2_filmweb

Byłam tam w zeszłym roku :D ale aktualnie poza pojedynczymi elementami nic juz nie zostało z planu Rzymu :D aktualnie kinamaniaków bardziej interesuje Młody papież HBO. Wiem, niezły facepalm, ale takie czasy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones