PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9308}

Rzymskie wakacje

Roman Holiday
7,9 62 687
ocen
7,9 10 1 62687
7,7 24
oceny krytyków
Rzymskie wakacje
powrót do forum filmu Rzymskie wakacje

Czemu takie filmy jak właśnie 'Rzymskie wakacje' lub 'W samo południe' nie są na liście TOP 100?

Jedi_Knight

wydaje mi się, że w Top 100 pojawiają się filmy, które akurat wyświetlane są w telewizji i wszyscy rzucają się je później oceniać.

poza tym, mam wrażenie, że tego typu kino (jak choćby świetne westerny z amerykańkiej fali lat 50. i 60., przestają być popularne...)

madame_Emi

Nie chodzi o to.....Rzymskie wakacje mają wysoką ocenę, lecz za mało głosów, aby były brane pod uwagę na listę Top 100. Filmy, które mogą byc na tej liście muszą mieć przynajmniej 1000 głosów (chyba...o ile nie więcej...). Pozdro

użytkownik usunięty
Kinia_Esz_

Oj, to bardziej skomplikowana sprawa... Aby film w ogóle mógł byc brany pod uwagę, musi miec conajmniej 1000 głosów. Następnie dokonuje się obliczeń...

średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S

gdzie:
s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (min. 1000)
S - średnia ocen dla wszystkich filmów

A więc to trochę skomplikowane.

rzeczywiście "trochę" skomplikowane;)
nigdy nie byłam dobra z matmy ;)

użytkownik usunięty
Jedi_Knight

Bo większość użytkowników woli się zachwycać Matrixami, Władcami Pierścieni i innymi przereklamowanymi szmirami, a nie takimi wspaniałymi filmami, jak n.p te które wymieniłeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones