PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9308}

Rzymskie wakacje

Roman Holiday
7,9 62 614
ocen
7,9 10 1 62614
7,7 24
oceny krytyków
Rzymskie wakacje
powrót do forum filmu Rzymskie wakacje

Audrey zgarnęła za występ w "Rzymskich wakacjach" trzy najważniejsze nagrody: Oscara, Złotego Globa i BAFTĘ, ale co się dziwić- rola absolutnie wybitna, jedna z najbardziej kultowych w historii kina.
Sam film zaś to prawdopodobnie najlepsza komedia romantyczna, jaka kiedykolwiek powstała. I mimo że to zdanie zabrzmi banalnie, taka jest prawda- film bawi i wzrusza niezmiennie od ponad sześćdziesięciu lat, głównie dzięki rewelacyjnemu scenariuszowi i wybitnym kreacjom Audrey, Gregory'ego i świetnego Eddiego Alberta w niesłychanie zabawnej roli fotografa, przyjaciela głównego bohatera.

Wszystkie inne komedie romantyczne mogą się schować!

ocenił(a) film na 7
ed j. rush

A chyba mało widziałem komedii romantycznych, film dobry, ale powiedzieć ze najlepszy w historii to przesadza ...

ocenił(a) film na 10
ed j. rush

Właśnie go oglądałem ponownie po latach. Był ten film u mnie w "najlepszych i pozostał" - aż żal, że skala ma tylko 10 pkt. Faktycznie film kultowy. Dobrze, że nie został "pokolorowany". Piękny. Audrey i Gregory Peck... Wspaniały.

kkutz

Dla mnie również to zdecydowanie najlepsza komedia romantyczna kina (większość tych współczesnych pseudokomedii romantycznych to nawet nie marny cień tego arcydzieła). "Ich noce" też były świetne, przyznaję, uwielbiam Clarka Gable, ale "Rzymskie Wakacje" miały bardziej romantyczny scenariusz ("ludzie zawsze interesowali się księżniczkami") i dwójkę aktorów o nieprzeciętnym talencie i urodzie podobającej się niemal każdemu widzowi - i to chyba przesądziło o sukcesie tego filmu. "Rzymskie Wakacje" chyba nigdy mi się nie znudzą i nigdy się nie zestarzeją :)

ocenił(a) film na 9
Ribanna

Tak, nie znudzą się nigdy...

ocenił(a) film na 9
Ribanna

Dziękuję za rekomendacje, na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 8
ed j. rush

A "Ich noce" z 1934 nie jest lepszy jako komedia romantyczna ?
Chyba, że klasyfikujemy ten film jako czystą komedie :)

returner

O tak, "Ich noce" nie mają sobie równych.

ocenił(a) film na 9
ed j. rush

Klasyk z najwyższej półki (8-9/10)

ocenił(a) film na 7
ed j. rush

Tylko że ten film właśnie nie bardzo przypominał komedię romantyczną. Owszem, sporo zabawnych sytuacji, ale mogłoby to być zaklasyfikowane jako zwykła komedia. Zakończenie też sprawia, że ciężko to uznać za komedię romantyczną.

"Ich noce" z 1934 jest lepszą komedią romantyczną, taką jakie powinny być filmy z tego gatunku.

ed j. rush

Człowieku chyba nie widziales ,, Ich noce ,, z 1934 . To była komedia-romantyczna! A Ten fim? Bardzo przeciętny.

ocenił(a) film na 9
ewaannafalkin

Film jest świetny a nie przeciętny. Nie pisz farmazonów człeku.

ocenił(a) film na 6
ed j. rush

Garsoniera jest wybitna! Rzymskie wakacje są "tylko dobre", przede wszystkim dzięki zakończeniu (plus scena przy Ustach prawdy, która jest wprost urocza).

ocenił(a) film na 8
ed j. rush

Podpisuję się pod tą wypowiedzią rękami i nogami. To mega pozytywna produkcja, która wprowadza mi błogi wakacyjny nastrój.

ocenił(a) film na 10
ed j. rush

myślę, że zasłużenie zgarnęła tyle nagród. Poza tym niezwykle piękna kobieta <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones