PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 690
ocen
7,6 10 1 164690
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

Cudny film

ocenił(a) film na 9

Oryczałam się jak głupia, trochę pośmiałam, a przede wszystkim, pomimo późnej nocy, miałam ochotę od razu złapać telefon i zadzwonić do kochanego taty, chociaż za nic w świecie nie potrafimy się dogadać. Generalnie przyszło do mnie kilka refleksji na temat tego, co jest najważniejsze, a o czym często zapominam, bo mi tak wygodniej i z pozoru korzystniej.
Downey Jr. nie bez powodu jest jednym z kilku moich ulubionych aktorów. Zagrał tutaj genialnie, jak cała obsada zresztą. Piękna historia, pięknie pokazana, daje do myślenia. Bardzo polecam.

ocenił(a) film na 6
alice_ayres

To zamiast tutaj pisać, powinnaś zadzwonić;)

alice_ayres

Cóż...
Film wart obejrzenia w wersji HD dla jednej, jedynej, wręcz półsekundowej sceny...
Dziewiątka, mocna.

ocenił(a) film na 9
arabus

Hej arabus :)
Podzielisz się z nami o jaką półsekundową scenę Ci chodzi?

Pozdrawiam

Playfairr

Pewnie wyda Ci się to głupie.
Końcówka filmu.
Kiedy Adwokat przesłuchuje Sędziego, a ten zaczyna przyrównywać syna do przestępcy, bodajże Blackwella... I Sędzia zaczyna go okrutnie jechać.
I w końcu Adwokat, po słowach "bo w Tobie widziałem jego", pęka, roni jedną, jedyną łzę.
Dla mnie to jest scena godna HD,wersji dvd.
Nie wiem, może tylko ja mam do tego takie podejście, po części ze względu na niektóre osobiste doświadczenia?

ocenił(a) film na 9
arabus

o Tak, mocna scena. W sumie każdy film dramatyczny warto oglądać w jak najlepszej jakości aby móc wychwycić kunszt aktorski.

ocenił(a) film na 9
arabus

Tutaj się zgodzę. Obejrzałem film z przymrużeniem oka, a ta scena mnie rozwaliła...

ocenił(a) film na 8
alice_ayres

Podzielam opinie, swietny film

ocenił(a) film na 8
alice_ayres

To prawda, film ten ma w sobie praktycznie wszystko, począwszy od humoru, po dramat. Daje on również bardzo dużo do myślenia, co daje mu ogromny plus. Jak dla mnie kino warte obejrzenia i polecenia innym.

alice_ayres

O ile film faktycznie zaskakująco dobry, tak główny aktor zagrał przecież dokładnie tak samo jak zawsze i wszędzie. Może poza jedną sceną gdzie zakrywa dłonią twarz spod której widać zmarszczone usta - zadanie które nie przerosłoby braci Mroczków.
Aż zacząłem się zastanawiać czy ten gość w ogóle kiedykolwiek, gdziekolwiek zagrał inaczej. Jeśli nie, to ciężko znaleźć tutaj jakikolwiek geniusz.

ocenił(a) film na 9
alice_ayres

Film faktycznie, fenomenalny ! Zamiast prawniczego dramatu, mamy rodzinny dramat rozgrywany w sielskim miasteczku, z którego każdy chciał wyjechać za młodu - tylko po co? Większość odpowiedzi odnajdujemy w trakcie filmu, wiele wątków sami sobie dopowiadamy. Ale film na pewno refleksyjny, dobrze napisany i zagrany, a zdjęcia i wybór lokacji - no cóż - idealne wręcz !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones