PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630714}

Sędzia

The Judge
7,6 164 690
ocen
7,6 10 1 164690
6,4 18
ocen krytyków
Sędzia
powrót do forum filmu Sędzia

Tylko Dobry

ocenił(a) film na 7

Większość filmu bardzo dobra, aktorstwo rewelacyjne. Zarówno Douvall jak i Downey zagrali po prostu świetnie.

Niestety ostatnie przesłuchanie sędziego znacznie obniża moją ocenę tego filmu. Było tak amerykańskie i naiwne, że niemal groteskowe. Szczególnie pod sam koniec. Miało wyjść wzruszająco, wyszło żenująco. Żaden człowiek by tak publicznie nie prał brudów publicznie. Ta jedna scena zupełnie odstaje poziomem do całości filmu i w moich oczach znacząco osłabiła jego ocenę.

Gdyby nie ta scena dałbym 8 albo 9, a tak jest zwykłe 7.
Szkoda.

ocenił(a) film na 7
megoznik

dokładnie!

ocenił(a) film na 7
megoznik

Całą scenę, gdy sędzia mówi do syna "patrząc na niego widziałem ciebie" mogli przenieść w inne miejsce np podczas wizyty na cmentarzu? bo ten dialog był dobry, wzruszający, ale nie podczas przesłuchania... i dlatego daję 7, a tak było by więcej.

ocenił(a) film na 10
megoznik

Człowiek z zaawansowanym rakiem nie zastanawia się, gdzie co prać, bo ma mało czasu i siły. Obyście nie musieli zapoznać się z taką sytuacją.

Zresztą cała scena została wcześniej uzasadniona wielokrotnym podkreślaniem uczciwości i prawdomowności sędziego. On nie prał brudów. On zwyczajnie powiedział PRAWDĘ.

ocenił(a) film na 7
lurban

Chcesz mi powiedzieć, że to jest realna scena, że starszy gość, który ma problemy z wyrażaniem swoich uczuć w stosunku do innych członków swojej rodziny nagle otwiera się na całą salę obcych ludzi podczas przesłuchania?

No nie.
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Jest to nierealne, by introwertyk tego typu zrobił coś takiego na forum publicznym.
Nie ma szans.

Nikt go też nie przymuszał ani nie wymuszał na nim tego typu odpowiedzi, więc mógł spokojnie odpowiadać na pytania nie wywołując niepotrzebnej dramy, nie musząc przy tym kłamać ani lawirować.

Ta scena jest tak nierealna i naiwna, że płetwy opadają. Miałem wrażenie, że oglądam scenę z któregoś z filmów z Chavy'm Chase'm, a nie poważny i realistyczny dramat z wysokiej półki. Dlatego też ocena poszła mocno w dół. Nie raz tak jest, że zakończenie psuje odbiór całości.

megoznik

Pomijając fakt, że absolutnie nikogo nie obchodzi, czy dajesz 7,8, czy 9, to nie jest to zakończenie filmu. Prawdziwe zakończenie, będące jednocześnie mega wzruszającą sceną, miało miejsce na łódce.

ocenił(a) film na 9
megoznik

Tym bardziej człowiek któremu wiele nie zostało życia. Więc najwidoczniej nie wiele w życiu widziałeś

ocenił(a) film na 8
megoznik

Też się zgodzę, że ta scena była troche przesadzona, ale mimo wszystko dam temu 8. Naprawdę dialogi i gra są fenomenalne. Porównajcie sobie ten film z Jokerem, który jest prosty banalny, wręcz debilny a wszyscy się nim zachwycają. Ten film przeszedł bez echa. Ja go dopiero dziś przypadkiem obejrzałem.

ocenił(a) film na 9
pawelos1977

też obejrzałem ten film przypadkiem i byłem przekonany, że to kolejny prawniczy film o praniu brudów, tylko że na sielskiej amerykańskiej prowincji. Ale miło się zaskoczyłem, bo wątek prawniczy jest tak naprawdę tłem do naprawdę dobrze pokazanego rodzinnego dramatu. Lato i wieś - tylko dodają klimatu, dzięki czemu ten film ogląda się lekko, ale momentami przychodzi czas na refleksję, która była potrzebna po objerzeniu Sędziego. Dużym plusem w mojej ocenie jest brak rozpatrywania wątków w kolejnych scenach - dana scena się kończy (np kłótnia w aucie, nocna schadzka w restauracji) i dalej już o nich nie wspomniano, no bo po co, a nie we wszystkich filmach to niestety norma. Film wg mnie aż na 9, pewnie dlatego że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i chciałem aby trwał i trwał

ocenił(a) film na 9
megoznik

To chyba nigdy nie byłeś na sprawach sądowych. Skoro uważasz że nikt nie pierze w sądzie brudów publicznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones