PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000914}

Słabsze ogniwo

El hoyo en la cerca
5,4 463
oceny
5,4 10 1 463
5,8 6
ocen krytyków
Słabsze ogniwo
powrót do forum filmu Słabsze ogniwo

Sporo tutaj czytelnej dosadności, ale dużo też ukrytych metafor. Obraz pracuje bardzo dobrze, muzyka robi swoje i to niekonwencjonalny thriller o tym, co jest właśnie od wieków umowną konwencją. Rozmodlone młode towarzystwo kipiące od testosteronu i agresji przekierowane na walkę z wrogiem. Bo przecież ten, któremu trzeba dopiec, którego trzeba zniszczyć to niejako ewolucyjny wytwór każdej religii. Ale jest tu też sporo o podziałach społecznych, predestynacji do bycia lepszym, jednak jest również enigmatyczna historia tego jednego, który chce się wyzwolić, odejść, uciec od piekła, jak nazywana jest przestrzeń tresowania młodych chłopców. Wszystko opowiedziane jako znakomicie funkcjonujący mechanizm zniewolenia. Hermetyczny, groźny, skuteczny. Trochę przerażający, trochę oczywisty w swej wymowie, na pewno intrygująco rozegrany. Mam nad czym rozmyślać.

JaCze

a gdzie to obejrzałeś ;) ?

diabol44

Dystrybutor polski był tak miły i mi udostępnił, żebym napisał kilka słów. Nie tylko krytycy filmowi oglądają przed premierą. :)

ocenił(a) film na 7
JaCze

Trafnie i zgrabnie ujęte. Film wart uwagi

ocenił(a) film na 7
JaCze

Nic dodać, nic ująć. Film też trochę przypomina Władcę much, ale jego najsilniejszą bronią jest rzeczywiście sposób, w jaki opowiada całą historię. Co zauważyłeś - wielowarstwową i wcale był się nie upierał, wbrew temu co piszą tutejsi "krytycy" że główny wątek dotyczy katolickiej szkoły. Jeden z ciekawszych filmów jakie ostatnio widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones