PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771665}
4,9 803
oceny
4,9 10 1 803
5,9 7
ocen krytyków
Słońce, to słońce mnie oślepiło
powrót do forum filmu Słońce, to słońce mnie oślepiło

<<o trzeci film artystycznego duetu Sasnalów - Anki i Wilhelma. Najbardziej zaangażowany politycznie i społecznie. Nie można - będąc twórcą - wymarzyć sobie lepszego momentu na prezentację takiego właśnie filmu. Antyklerykalny - portretujący polski kościół oraz jego "zaplecze ideologiczne" w pełen cynizmu i sarkazmu sposób. Czy wymierzony przeciwko? Sasnalowie pokazują ten wycinek społecznej rzeczywistości jako zabobonny i taki właśnie, w pełni, sygnowany przez księży. Z drugiej strony równie mocny jest u nich (tak jak kościelno-polski) wątek uchodźców. Jeden z "przybyszy" staje się cieniem, prześladowcą głównego bohatera, Rafała Mularza (intrygujący, skupiony, bardzo dobry w tej roli Rafał Maćkowiak). Emigrant, który dostał się do Polski morzem (Bałtyckim?) i znaleziony został na plaży przez Rafała, jest jego wyrzutem sumienia, obsesją, prześladowcą. Pochylając się nad losem tego biednego człowieka o… odmiennym kolorze skóry i świadomości - w rezultacie - główny bohater będzie jego oprawcą.>> (onet)

Redaktorka

Oj! Chyba nie bardzo zrozumiałaś ten film. Cóż. Kino, jako forma sztuki pozwala na dowolne interpretowanie swej treści. Twoje prawo zobaczyć... to co chcesz widzieć...
P.S. Nie. Nie będę Ci tłumaczył.. co ja zobaczyłem w tym filmie lub co widz miał zobaczyć. Liczę, że kiedyś sama zrozumiesz. Do pewnych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć, a na podstawie Twoich wypowiedzi widać, że jeszcze masz na to czas. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones