PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31609}
6,4 29 043
oceny
6,4 10 1 29043
6,6 9
ocen krytyków
Słodkie zmartwienia
powrót do forum filmu Słodkie zmartwienia

Niesamowicie zgryźliwy i zarazem zabawny film. Heckerling zaskoczyła mnie niesamowicie, bo spodziewałem się kolejnej kretyńskiej komedyjki dla nastolatków. Ten film do tej grupy zdecydowanie nie należy.
Choć przesłanie jest naiwne, to sam film wcale nie. I kolejny raz okazuje się, że nawet nie potrzeba dobrych aktorów (bo Silvertsone czy Murphy takimi nazywac nie można) by stworzyć swietną komedię. Najważniejszy jest scenariusz, a ten jest wprost wspaniały, chociaż Alicii Silverstone uroku w tym filmie odmówić nie można (rola pasuje do niej idealnie) to nie za jej zasługą powstał tak udany obraz wyśmiewający społeczność nastolatek z Los Angeles.
Polecam ten niezwykle zgryźliwy i zabawny film. Przyznam, że bawiłem się świetnie.

ocenił(a) film na 6
Albertino

I o to chodzi, kiedy połowa wypowiadających się nie załapała, że to parodia... O.o

ocenił(a) film na 7
Albertino

To nie jest tak, że skoro ten film nie jest "kretyńską komedią dla nastolatków" to od razu wyśmiewa nastolatków, na których jest jednak targetowany;). Jest to po prostu inteligentna komedia dla nastolatków, pozwalająca spojrzeć na to wszystko z takim fajnym dystansem, oczami bardzo inteligentnej dziewczyny, która widzi te wszystkie niedorzeczności i głupotki ale brnie w to świadomie.

A Silverstone była genialna.;) Jeżeli Ci wierzyć na słowo, że aktorką jest słabą, to pewnie zasługa reżysera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones