PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663436}

Słomiana tarcza

Wara no Tate
5,8 959
ocen
5,8 10 1 959
4,4 5
ocen krytyków
Słomiana tarcza
powrót do forum filmu Słomiana tarcza

Taka ocena w ogóle nie powinna istnieć. Nie ma filmu, w którym nie byłoby chociaż tego jednego aspektu, dzięki któremu zasługuje na wyższa notę.
"Słomiana tarcza" (swoja droga bardzo ładny i trafny tytuł filmu) może pochwalić się niezła gra aktorska, świetnym montażem, stawianymi widzowi problemami, zdjęciami, budowaniem napięcia, wiarygodnymi chociaż przerysowanymi postaciami, muzyka, a nawet samym pomysłem. Ponarzekać można na niedopowiedzenia fabularne, parę pomniejszych niedorzeczności oraz zmarnowany potencjał.
Nie mam pojęcia skad pod każdym filmem biora się ludzie, którzy pisza "kompletna beznadzieja, 1/10". Żaden film, a już na pewno nie ten, na to nie zasługuje.
"Słomiana tarcza" jest średniakiem, ale wystawianie mu jedynki jest spora przesada. Brak umiejętności (lub ochoty) obiektywistycznego wystawiania ocen.

ocenił(a) film na 3
Viollipop

Dla mnie film fatalny. Oglądam kino japońskie chyba od ponad 10 lat, więc moja ocena nie wynika z różnicy kulturowej.
Sceny są niewiarygodne aż ciężko oglądać.

ocenił(a) film na 6
yareku

Rozumiem, że komuś może film się nie podobać, każdy ma w końcu prawo do posiadania własnej opinii. Moim zdaniem jednak dawanie oceny "1" jakiemukolwiek filmowi to głupota, bo chyba każdy film ma w sobie coś dobrego...

Viollipop

Zawsze musi istnieć minimalna i maksymalna ocena. I wg twoich kryteriów to równoznacznie nie może być filmu ocenionego na 10, bo zawsze do czegoś można się przyczepić, więc dlaczego masz tyle filmów ocenionych na 10??
Swoją drogą skoro u ciebie minimalna ocena to 2, to jest właśnie równoznaczna z naszymi jedynkami.
Walczysz z wiatrakami.

ocenił(a) film na 6
vbazyl

To jest subiektywna opinia każdej osoby ogladajacej. Próbuję tylko wytłumaczyć, że chyba nie ma filmu, w którym kompletnie wszystko by się widzowi nie spodobało :) Jedynki wystawiaja ludzie, którzy sugeruja się ocenami innych jedynkowiczów i podchodza do filmu z góry negatywnie oraz trolle, które po prostu próbuja zaniżyć średnia

Viollipop

Mam masę filmów ocenionych na 1 (nawet tych "wybitnych"), nie jestem trollem i nie interesuje mnie zaniżanie ocen, bo zdanie innych ma na mnie znikomy wpływ. Jeżeli film jest beznadziejny to dlaczego na siłę mam się doszukiwać pozytywów? Dno to dno. Nie ważne czy utopisz się na samym dnie czy zdążysz podpłynąć kilka kilka metrów wyżej, bo jaki z tego pozytyw? Sztuczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones