PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=389438}
6,1 592
oceny
6,1 10 1 592
3,7 3
oceny krytyków
Słowo jak głaz
powrót do forum filmu Słowo jak głaz

Taxi Driver? SPOJLER!

użytkownik usunięty

Niech ktoś spróbuje mi wmówić, że ostatnia sekwencja nie była inspirowana obrazem Scorsese.

Poza tym film nie aż taki zły, choć jak już pisano główny bohater jest strasznie dziwnie skonstruowanym charakterem. Z początku myślałem, że to taki naiwny, czysty idealista, co by było nawet niezłe, bo taka postać w "złej" rzeczywistości Moskwy ma nie lada orzech do zgryzienia. Jednak z czasem "ziomek" robi tak dziwne rzeczy, że nie potrafiłem tego przełknąć.

Nie tylko ostatnia sekwencja, od początku jakoś mi jechało Taksówkarzem i końcówka potwierdziła moje przypuszczenia, ale też rozczarowała. Twórcy filmu w tak oczywisty sposób przyznając się do inspiracji, udowodnili tylko jaka przepaść dzieli ich od Taksówkarza.

ocenił(a) film na 4

"Jednak z czasem "ziomek" robi tak dziwne rzeczy, że nie potrafiłem tego przełknąć. "
to samo u mnie. A najbardziej mnie wnerwiało jak się per ziomek do siebie zwracali, jakby byli zakapturzonymi znajomymi z dzielni. W Rosji tak na porządku dziennym mówią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones