PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567127}

Służące

The Help
8,1 281 760
ocen
8,1 10 1 281760
6,7 37
ocen krytyków
Służące
powrót do forum filmu Służące

Nie do końca czarni - źli, biali - dobrzy. Sytuacja z kradzieżą pierścionka powinna mieć takie same konsekwencje, zarówno dla białej, jak i czarnej. A z pożyczką - owszem, sposób odmowy przez pracodawczynię był bardzo chamski i wulgarny, ale to nie daje nikomu prawa do kradzieży w stylu "odmawiasz mi - to ja sobie i tak wezmę".
To samo tyczy się sytuacji w sklepie, gdzie obie służące idą z wózkami na całej szerokości i nie ma dla nikogo miejsca, żeby przejść między półkami sklepowymi. I ta mina służącej, że ma ustąpić. Jeżeli bym zobaczyła taką sytuację, gdzie dwie osoby, nieważne czy białe czy czarne, torowałyby przejście to też raczej zechciałabym, żeby mi zrobiły miejsce po jednej chociaż stronie.
Oczywiście film dla mnie fajny, porusza, wiele pokazuje. Jednak opisane powyższe przeze mnie sytuacje powodują, że niektóre kwestie pokazane są na wyrost i wręcz wykorzystują "rownouprawnienie" na korzyść jednej ze stron.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones